pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 maja 2018
  • 11 maja 2018
  • wyświetleń: 6620

[ZDJĘCIA] Pierwszy koncert Bankowa Street Live - The Washing Machine!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bankowa Street LIVE" podaj

Za nami pierwszy koncert w ramach Bankowa Street Live 2018! Zespół The Washing Machine zagrał muzykę do filmu "Zaginiony świat" (reż. Harry O. Hoyt).

Bankowa Street Live - film "Zaginiony świat" z muzyką na żywo zespołu "The Washing Machine" - 10.05.2018 r. · fot. Andrzej Grynpeter


W czwartek, 10 maja widzowie odkryli "Zaginiony świat", stworzony na podstawie książki Arthura Conan Doyle’a. Reżyseria: Harry O. Hoyt. Wystąpił zespół The Washing Machine, który od kilku lat ma okazję prezentować autorskie kompozycje w kinach, teatrach, na festiwalach, choćby na Festiwalu Filmów Kultowych w Katowicach. Muzycy odwiedzili też Pszczynę. W poprzednich latach zagrali do "Lokatora" Alfreda Hitchcocka oraz do "Gabinetu doktora Caligari" w reżyserii Roberta Wiene.Grupa The Washing Machine, nie zważając na panujące trendy muzyczne, od kilku lat konsekwentnie udowadnia, że na polskiej scenie jest miejsce na bezkompromisowy rock and roll. Na swoim koncie odnotowali występy na festiwalach w Jarocinie, Pepsi Vena Festival, Red Bull Tourbus, Maj Music Festival, Przystanek Woodstock czy supporty przed takimi zespołami jak The Subways, Glasvegas, Ulterior.

W 2010 roku jako jedyny polski zespół wzięli udział w koncertach organizowanych przez brytyjskie wytwórnie muzyczne i media, których celem było zaprezentowanie młodych, obiecujących zespołów. W ramach trasy "UK Promo Tour" wystąpili w Londynie (O2 ACADEMY) oraz Liverpoolu (Cavern Club).

The Washing Machine to nie tylko spece od rockandrollowego hałasu, ale także doskonali taperzy potrafiący wprowadzać nastrój grozy. Przy współpracy z łódzkim kinem Cytryna przygotowali autorską muzykę do niemego filmu "Gabinet Doktora Caligari". Projekt spotkał się z dużym zainteresowaniem publiczności, co zaowocowało wydaniem ścieżki dźwiękowej do filmu i licznymi pokazami w całej Polsce.

Pełnowymiarowy debiut The Washing Machine zatytułowany "Into the Sun" ukazał się nakładem Polskiego Radia w listopadzie 2011 roku. Album, na którym muzycy sprytnie łączą drapieżne granie z taneczną melodyjnością, promuje singiel "The Hollow". Patronat medialny nad wydawnictwem objęła Radiowa Trójka.

W 2012 roku zespół The Washing Machine został zaproszony do udziału podczas 49. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W ramach "30. urodziny Listy Przebojów Trójki" grupa wykonała utwór "Kryzysowa Narzeczona" z repertuaru Lady Pank.

Pierwszy koncert Bankowa Street Live

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bankowa Street LIVE

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bankowa Street LIVE" podaj