pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 maja 2018
  • 8 maja 2018
  • wyświetleń: 14794

Uszkodzono lampy na alei Kościuszki, 1000 zł za wskazanie sprawcy

Po kilku miesiącach ponownie zniszczono oświetlenie wzdłuż alei Kościuszki w Pszczynie. By je uszkodzić, sprawca musiał sobie zadać wiele trudu. O sprawie została poinformowana policja, weryfikowane są również nagrania z monitoringu na okolicznych budynkach. Burmistrz obiecał nagrodę dla osoby, który wskaże sprawcę!

Uszkodzone oświetlenie wzdłuż przebudowanej al. Kościuszki - 05.2018 · fot. nadesłane przez czytelniczkę


Podczas długiego weekendu majowego strzaskane zostało szkło hartowane zabezpieczające oświetlenie wmontowane w nawierzchnię chodnika pomiędzy pasami jezdni. Uszkodzono sześć lamp na wschodnim odcinku traktu, nieopodal Placu Zwycięstwa i Wolności.

Kościuszki, aleja, wandalizm, oświetlenie
Uszkodzone oświetlenie wzdłuż przebudowanej al. Kościuszki · fot. nadesłane przez czytelnika


W poniedziałek o akcie wandalizmu poinformowana została Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie. Wszystko wskazuje na to, że zniszczenia miały charakter zamierzony, a sprawca podczas aktu korzystał z ciężkiego i ostrego narzędzia lub kamieni.

Trwa również analiza możliwych nagrań z kamer monitorujących okolicę. Świadkowie są proszeni o kontakt z policją pod numerem 997.

Burmistrz z własnych środków ufunduje nagrodę w wysokości 1000 złotych dla osoby, która wskaże sprawcę zniszczeń.

Kościuszki, aleja, wandalizm, oświetlenie
Uszkodzone oświetlenie wzdłuż przebudowanej al. Kościuszki · fot. nadesłane przez czytelnika


To kolejne takie zdarzenie w tym miejscu. Do podobnego doszło w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas zniszczono sześć punktów, a ich uzupełnienie kosztowało gminę około dwóch tysięcy złotych.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.