pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 maja 2018
  • wyświetleń: 29475

[ZDJĘCIA] Suszec: pożar mieszkania na 4. piętrze. Interweniował LPR

W niedzielę, 6 maja około godziny 13.30 doszło do pożaru mieszkania na czwartym piętrze w budynku wielorodzinnym przy ulicy Piaskowej w Suszcu. Interweniowało osiem zastępów straży pożarnej, pięć zespołów ratownictwa medycznego i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratowniczego. Siedem osób trafiło do szpitali, z czego jedna w ciężkim stanie.

Pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ulicy Piaskowej w Suszcu - 6.05.2018 · fot. sid / pless.pl


- Stanowisko kierowania w dniu dzisiejszym otrzymało zgłoszenie o pożarze przy ul. Piaskowej w Suszcu. Był to pożar w obiekcie wielorodzinnym na czwartej kondygnacji. Po dojeździe pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia, część mieszkańców obiektu objętego pożarem, jak i pomieszczeń sąsiadujących, ewakuowała się samodzielnie. Ewakuacji przez strażaków wymagały trzy osoby. Ogólnie w pierwszej fazie pożaru ewakuowano 15 osób - poinformował nasz portal mł. bryg. Radosław Radkowski, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie.

Po trwającej kilkanaście minut akcji gaśniczej udało się zapanować nad ogniem. Mieszkania przewietrzono i sprawdzono je pod kątem obecności groźnych gazów pożarowych. W całym budynku zostało odłączone zasilanie.

W wyniku pożaru obrażeń ciała doznało osiem osób, z czego siedem trafiło do szpitali. Najciężej ranną osobę ze spalonego mieszkania do szpitala przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Osoba ta doznała groźnych dla życia poparzeń dróg oddechowych.

Loading...


Na miejscu zdarzenia interweniowało osiem zastępów straży pożarnej (3x PSP Pszczyna, 3x PSP Żory, OSP Suszec, OSP Rudziczka), pięć zespołów ratownictwa medycznego, śmigłowiec LPR, dwa patrole policji, pogotowie energetyczne i pogotowie gazowe.

Chwilę przed godziną 16:00 na miejsce pożaru dotarł przedstawiciel zarządcy budynku wielorodzinnego, w którym wybuchł pożar. Przyczynę pojawienia się ognia ustalają pszczyńscy policjanci.

Na chwilę obecną lokatorzy nie mogą powrócić do swoich mieszkań. Na miejsce udaje się przedstawiciel Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, który oceni stopień zniszczenia budynku oraz to czy nadaje się on do ponownego zamieszkania (stan na godzinę 16:20).

Miejsce zdarzenia: Suszec, ul. Piaskowa

BM, sid / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.