pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 maja 2018
  • wyświetleń: 8909

[ZDJĘCIA] Maturzyści piszą egzamin dojrzałości - trzymamy za Was kciuki!

Język angielski, matematyka, geografia i biologia to najczęściej wybierane przez tegorocznych maturzystów w szkołach prowadzonych przez powiat pszczyński przedmioty zdawane pisemnie na poziomie rozszerzonym.

Matura 2018 w LO im. Bolesława Chrobrego - 4.05.2018 · fot. Powiat


4 maja punktualnie o godz. 9.00 rozpoczął się maturalny maraton, który zakończy się dopiero 23 maja. Tegoroczni maturzyści rozpoczęli sesję od egzaminu pisemnego z języka polskiego na poziomie podstawowym. Tego samego dnia po południu przeprowadzony będzie egzamin z polskiego na poziomie rozszerzonym.

Maturzyści muszą przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów maturalnych: z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki na poziomie podstawowym. Będą też musieli przystąpić do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z przedmiotów do wyboru.

Najwięcej tegorocznych absolwentów, bo 185 przystąpiło do matury w Powiatowym Zespole Szkół nr 2. Aż 164 osoby napiszą egzamin dojrzałości w "Chrobrym", 9 w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 i 9 w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli.

Matura 2018 w LO im. Bolesława Chrobrego - 4.05.2018
Matura 2018 w LO im. Bolesława Chrobrego - 4.05.2018 · fot. Powiat


Najczęściej wybieranym przez tegorocznych absolwentów liceów i techników przedmiotem maturalnym w szkołach prowadzonych przez powiat pszczyński na poziomie rozszerzonym jest język angielski, następnie matematyka, geografia i biologia.

Maturzystów z LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie przed maturą odwiedził wicestarosta pszczyński, który życzył im powodzenia. - Mamy zdolną młodzież i wspaniałych nauczycieli, o wyniki matur nie trzeba się więc obawiać. Za wszystkich tegorocznych maturzystów gorąco trzymamy kciuki - mówi Krystian Szostak.

Matura 2018 w LO im. Bolesława Chrobrego - 4.05.2018
Matura 2018 w LO im. Bolesława Chrobrego - 4.05.2018 · fot. Powiat


Wśród maturzystów panowały różne nastroje. - Oby nie było "Przedwiośnia" - usłyszeliśmy od jednego z absolwentów. - Liczę na "Dziady" albo na "Wesele" - dodawał kolejny.

W poniedziałek, 7 maja maturzyści przystąpią do egzaminu z matematyki, a we wtorek 8 maja zostaną przeprowadzone egzaminy z języka angielskiego. Tylko zaliczenie wersji podstawowych egzaminów z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego pozwala uzyskać wykształcenie średnie. Aby zdać maturę należy uzyskać co najmniej 30 proc. punktów na każdym z testów. Co istotne, niezaliczenie egzaminów z przedmiotów dodatkowych i na poziomie rozszerzonym nie wpłynie na uzyskanie wykształcenia średniego.

harmonogram egzaminu maturalnego


Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia!!

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.