pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 maja 2018
  • 4 maja 2018
  • wyświetleń: 13617

[WIDEO, ZDJĘCIA] 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Konstytucja 3 Maja to niezwykle ważny dokument w historii polskiej demokracji. 227. rocznicę jej uchwalenia obchodzono na rynku w Pszczynie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i relacji wideo.Obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęła msza św. w intencji Ojczyzny odprawiona w kościele pw. Wszystkich Świętych w Pszczynie. Spod kościoła w takt muzyki granej przez orkiestrę Ogniska Muzycznego w Pszczynie samorządowcy, poczty sztandarowe, przedstawiciele organizacji, instytucji i związków z terenu powiatu pszczyńskiego, harcerze, klasy mundurowe, przeszli pod tablicę pamiątkową na pszczyńskim Urzędzie Miejskim.

Burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol podkreślił, że to święto ma dla nas Polaków wyjątkową symbolikę. - Celem uchwalenia konstytucji była chęć naprawy kraju. Dziś trwają dyskusje dotyczące obecnej konstytucji, trwają dyskusje, czy 11 listopada odbędzie się referendum na temat zmiany konstytucji. Uczestniczmy w tych rozmowach. Przyjmijmy zaproszenie prezydenta, aby rozmawiać na temat naszej konstytucji - apelował burmistrz.

Obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Pszczynie - 03.05.2018 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Wicestarosta pszczyński, Krystian Szostak przypomniał, że pierwszy artykuł obowiązującej konstytucji brzmi: Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli. - To dobro wspólne jest różnie interpretowane. Ale na tym polega mądrość demokracji, by to wszystko wyważyć. Życzę, aby podczas codziennej pracy nad własnym dobrem, bo każdy dąży do sukcesu, żebyśmy funkcjonowali w przekonaniu, że nasz sukces składa się na dobro wspólne, na dobro naszej ojczyzny - Polski - podkreślał wicestarosta.

Dla uczczenia 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja salwę oddali członkowie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Pszczynie, a następnie przedstawiciele samorządów, instytucji i związków, placówek oświatowych, organizacji, kombatantów i służb mundurowych złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową na Urzędzie Miejskim.

ups, BM

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.