pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 maja 2018
  • 21 maja 2018
  • wyświetleń: 10706

ZDJĘCIA: Jubileuszowa X Gra Książęca w Pszczynie - dwie edycje

W sobotę, 19 maja w Pszczynie po raz dziesiąty odbyła się Gra Książęca. Fabularna gra terenowa co roku przyciąga z całego województwa setki amatorów poznawania historii miasta i jego dawnych mieszkańców przez zabawę. W jubileuszowej imprezie odbyły się dwie gry - dzienna i nocna. Organizatorom chodziło o to, żeby wzięło w niej udział jak najwięcej osób. Ten zabieg się udał, zresztą zobaczcie w poniższych galeriach jak fajna była to zabawa.

10 Jubileuszowa Książęca Gra Miejska w Pszczynie "Czas niezwykłych kobiet" edycja dzienna - 19.05.2018 · fot. Andrzej Grynpeter


Pierwsza edycja gry, która rozpoczęła się równo o godz. 11:00, polecana była szczególnie drużynom z dziećmi, dla których nocna gra odbywa się zbyt późno. Druga edycja, zwana tradycyjnie nocną, odbyła się w godz. od 18:00 do 20:00.

10 Jubileuszowa Nocna Książęca Gra Miejska w Pszczynie "Czas niezwykłych kobiet" - 19.05.2018 · fot. Andrzej Grynpeter


Nagrodą główną dla zdobywców najlepszych wyników w każdej z gier był weekend w Zamku Książ w Wałbrzychu, który jest miastem partnerskim Pszczyny. Na pozostałe drużyny czekały dodatkowe nagrody ufundowane przez Sponsorów.

Czas niezwykłych kobietTegoroczną grą w sposób szczególny rządziły niezwykłe kobiety epoki księżnej Daisy, z nią samą w roli głównej! Te z najwyższych sfer i te bez arystokratycznego pochodzenia. Uczestnicy gry poznawali bohaterki oraz ich historie w scenerii najpiękniejszych miejsc w Pszczynie, w tym: w Parku Zamkowym, Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej, Ratuszu oraz Pokazowej Zagrodzie Żubrów. Zadania gry były kobieco różnorodne i zaskakujące. Nie zabrakło też i męskiego pierwiastka dla przełamania i zachęty dla Panów biorących udział w grze.

Organizatorami gry byli: Urząd Miejski w Pszczynie i Pszczyńskie Centrum Kultury, a producentem wykonawczym firma Silesia Events. Partnerami gry są: Zagroda Wsi Pszczyńskiej, Pokazowa Zagroda Żubrów i Muzeum Prasy Śląskiej. Więcej o grze na: www.gra.pszczyna.pl.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.