pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 27 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 7032

Rodzinna sprzeczka zakończona zarzutami...za posiadanie marihuany

Zostali wezwani na interwencję domową, a zastali lokatora z brunatną "samosiejką" w kartonie. Zgłaszający wezwał patrol, ponieważ nie mógł już dłużej znieść awantur nietrzeźwego syna. Ostatecznie, rodzinna sprzeczka zakończyła się zarzutami... za posiadanie ponad 50 gramów marihuany.

Nerwowe ruchy, unikanie kontaktu wzrokowego z policjantami i pewien stopień agresji jednego z domowników skłoniły mundurowych do bliższego "pochylenia" się nad sprawą rodziny, a raczej nad kartonowym pudełkiem, który trzymał na kolanach 32-letni lokator. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że brunatny susz to nic innego, jak "tylko samosiejka, takie ziółko do spania, które sam sobie zebrał i pali". Ponadto w chwili badania stanu trzeźwości 32-latek miał w swoim organizmie prawie 3 promile alkoholu.

Policjanci zabezpieczyli zawartość jego pudełka, a jemu samemu, jak tylko wytrzeźwiał, przedstawili zarzut posiada zabronionego suszu. Teraz kryminalni ustalają, czy 32-latek handlował posiadanymi przez siebie narkotykami. O jego losie już wkrótce zadecyduje sąd i prokurator. Prawo w takich przypadkach przewiduje nawet do 3 lat więzienia.

BM / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.