pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 2709

Sprawdzali stan techniczny busów przewożących uczniów do szkół

W poniedziałek, 23 kwietnia pracownicy Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Pszczynie wraz z funkcjonariuszami policji z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie przeprowadzili kontrolę busów przewożących do szkół i przedszkoli uczniów niepełnosprawnych z terenu gminy Pszczyna.

Zwracano szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów, ich wyposażenie, stan trzeźwości kierowców, organizację dowozu oraz spełnienie wymogów dotyczących przewozu osób w transporcie krajowym. W trakcie kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości. Kontrolę przeprowadzono na wniosek Naczelnika Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

- Kontrole nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Będziemy jednak podobne działania systematycznie przeprowadzać - informuje burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

Gmina Pszczyna realizuje obowiązek dowozu niepełnosprawnych uczniów do szkół i przedszkoli. W 2018 roku w budżecie na realizację tego zadania przewidziano 590 tysięcy złotych.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.