Wiadomości

  • 21 kwietnia 2018
  • 24 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 8288

Seria Niefortunnych Zagadek - nowy pokój w Cinema Escape już otwarty

Zaawansowane systemy elektroniczne zamontowane za pomocą ponad kilometra kabli. Silne powiązanie zagadek z fabułą, a także wymuszenie współpracy pomiędzy uczestnikami - tak w telegraficznym skrócie można opisać nowy pokój w Cinema Escape zatytułowany "Seria Niefortunnych Zagadek".

Seria Niefortunnych Zagadek - nowy pokój w Cinema Escape już otwarty! · fot. Cinema Escape


Opis fabuły pokoju "Seria Niefortunnych Zagadek"

Drodzy Agenci Niezwykle Tajnej Organizacji!

Dotarły do nas informacje o jakże podłym i okrutnym planie równie podłego oraz obdarzonego wątpliwym talentem aktora - hrabiego Olafa i jego trupy teatralnej. W wyniku serii niefortunnych zdarzeń zdobył on prawo do opieki nad trojgiem sierot Baudelaire, by położyć łapy na ich ogromnej fortunie. Wioletka, Klaus i Słoneczko potrzebują Waszej pomocy!

Zadanie, które przed Wami stanie, jest pełne niebezpieczeństw, dlatego wzywamy Was, jeśli tylko nie straszne są Wam ból, cierpienie i rozpacz. Dokładne informacje o Waszej misji są ściśle tajne, dlatego pełną wiedzę o nich otrzymacie dopiero po przybyciu do siedziby Niezwykle Tajnej Organizacji.

Pokładamy w Was ogromne nadzieje!
Agentka A i Agent M.


Seria Niefortunnych Zagadek - nowy pokój w Cinema Escape już otwarty!
Seria Niefortunnych Zagadek - nowy pokój w Cinema Escape już otwarty! · fot. Cinema Escape


- Seria Niefortunnych Zagadek jest z pewnością najbardziej złożonym i dopracowanym pokojem, jaki do tej pory stworzyliśmy. Zagadki same w sobie nie są zbyt trudne, ale jest ich bardzo dużo. Co ciekawe aż 12 z nich zawiera zaawansowane systemy elektroniczne, a do ich zamontowania zużyliśmy ponad kilometr kabli. Jednakże nie tylko technologia jest dużym atutem Serii Niefortunnych Zagadek. Tworząc pokój zależało nam przede wszystkim na silnym powiązaniu zagadek z fabułą, a także na wymuszeniu współpracy pomiędzy uczestnikami - tłumaczą właściciele Cinema Escape.

Seria Niefortunnych Zagadek - nowy pokój w Cinema Escape już otwarty!
Seria Niefortunnych Zagadek - nowy pokój w Cinema Escape już otwarty! · fot. Cinema Escape


Pierwsze grupy w miniony weekend już zmierzyły się z nowym pokojem. Wśród nich znalazła się również niezwykle doświadczona drużyna, w której jeden z członków ma na koncie ponad 140 pokoi. Fanatyk, bo pod takim nickiem funkcjonuje na portalu Lockme (bazie escape roomów z całej Polski), opublikował już swoją opinię o Serii Niefortunnych Zdarzeń:

Jesteśmy najlepszymi z najlepszych w naszych szeregach. Zostaliśmy poproszeni o wykonanie jednego arcytrudnego zadania. Jako wolontariusze jednej z tajnych organizacji nie możemy dopuścić do... Seria Niefortunnych Zagadek to trzeci scenariusz firmy Cinema Escape i jakże udany. Właściwe to przesympatyczni ludzie, którzy prowadzą Escape Room z pasją, co po prostu widać. Przyjeżdżając tu kolejny raz mieliśmy duże oczekiwania i z pewnością zostały one spełnione. W pokoju znajdziemy bardzo dużo powiązań z filmem pt. Seria niefortunnych zdarzeń. Klimat, jaki został stworzony, pozwala nam wczuć się fabułę całego scenariusza. Wystrój pokoju prezentuje również szaleństwo głównego antagonisty. Widać, że właściciele włożyli dużo pracy, aby dopieścić swoje dzieło w każdym calu. Urzekła nas fabuła, która gra tu pierwsze skrzypce.

Zagadki z pewnością bazują na współpracy, bez której nie uda Wam się wypełnić swojej misji. Znajdziecie tu nieszablonowe rozwiązania, których nie spotkaliśmy wcześniej podczas swojej Escape Room'owej przygody. Zagadki z pewnością wymagają logicznego myślenia, kojarzenia faktów i są one na dłuższą "rozkmine". Spotkacie tu połączenie kłódek, elektroniki i rozwiązań manualnych, a wszystko jest równomiernie wyważone. W pokoju przyda się również spostrzegawczość, ponieważ niektóre nie "elementy" nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Polecamy ten Escape Room grupom czteroosobowym.

Podsumowując. Jest to naprawę ciekawy scenariusz na śląskim rynku Escape Room'ów, biorąc również pod uwagę, że jest ulokowany w starym miejscowym kinie.


Seria Niefortunnych Zagadek - nowy pokój w Cinema Escape już otwarty!
Seria Niefortunnych Zagadek - nowy pokój w Cinema Escape już otwarty! · fot. Cinema Escape


Czas gry wynosi 75 minut. Pokój jest przeznaczony dla 3-6 osób. Cena gry wynosi 120 zł od całej grupy, niezależnie od ilości osób. Pokój polecany jest graczom z doświadczeniem gry w co najmniej jednym pokoju. Rezerwacji można dokonać na stronie: http://www.cinemaescape.pl.

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.