Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 2826

Powiat otrzyma dofinansowanie na remont na ul. Staromiejskiej

Od 2010 r. powiat pszczyński zrealizował 50 inwestycji dzięki pozyskanym środkom na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Teraz pora na prace na ul. Staromiejskiej w Pszczynie.

ul. Staromiejska
Powiat otrzyma dofinansowanie na remont na ul. Staromiejskiej · fot. Powiat


Powiat pszczyński otrzymał promesę z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na remont drogi powiatowej ul. Staromiejskiej w Pszczynie wraz z odwodnieniem. Szacunkowy koszt zadania to 400 tys. zł, a dofinansowanie wyniesie 320 tys. zł (nie więcej niż 80% wartości prac po przetargu).

Inwestycja będzie polegać na wykonaniu remontu chodnika dla pieszych od ul. Chopina do ul. św. Jadwigi, wykonaniu fragmentu odwodnienia jezdni od ul. Batalionów Chłopskich do ul. Rzepakowej oraz remoncie wpustów deszczowych w ciągu drogi.

- Od 2010 r. dzięki pozyskanemu dofinansowaniu na usuwanie skutków klęsk żywiołowych zrealizowaliśmy aż 50 inwestycji. Wartość tych prac wyniosła niemal 20 mln zł, z czego ponad 16 mln zł pozyskaliśmy ze źródeł zewnętrznych, a 3,5 mln zł wydaliśmy z budżetu powiatu - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Przypomnijmy, do tej pory powiatowi w ramach usuwania skutków klęsk żywiołowych udało się wyremontować już m.in. ul. Sportową we Frydku, ul. Zawadzkiego w Ćwiklicach, ul. Kosów w Studzienicach, ul. Szkolną w Goczałkowicach-Zdroju, ul. Słowackiego w Piasku, ul. Wiejską i Gerberów w Łące i Goczałkowicach-Zdroju czy ul. Kosów w Studzienicach. Ponadto, wyremontowano liczne przepusty i odwodnienia m.in. w Pszczynie, Wiśle Wielkiej, Goczałkowicach-Zdroju czy Studzienicach. Remontu doczekały się też mosty w ciągu ul. Łącka Grobla w Łące, ul. Pokoju w Brzeźcach, ul. Katowickiej w Pszczynie, ul. Jedności w Studzionce czy ul. Szewczyka w Studzienicach.

BM, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.