pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2018
  • 24 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 16070

ZDJĘCIA: Poprawki na Cieszyńskiej, Zdrojowej i nowej ścieżce rowerowej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

Największa inwestycja drogowa prowadzona w ubiegłym roku przez powiat pszczyński kosztowała prawie 8,4 mln zł. Zarówno droga, chodnik i ścieżka rowerowa wymagają jednak kilku poprawek. W czwartek na ulicę Zdrojową ponownie wkroczył wykonawca inwestycji, firma M-SILNICE.

Reklama

Poprawki na ścieżce rowerowej wzdłuż ul. Zdrojowej - 23.04.2018 · fot. Arkadiusz Gardiasz


Zakres prac, który realizuje wykonawca, obejmuje m.in. wymianę nawierzchni ścieżki rowerowej na odcinku od DW 939 do ul. Słonecznej, wymianę nawierzchni na skrzyżowaniu ulicy Cieszyńskiej i ul. Zdrojowej oraz poprawienie nawierzchni zatoki autobusowej w ciągu ulicy Cieszyńskiej wraz z chodnikiem. Prace te zostały wskazane w podpisanym w grudniu protokole odbioru.

Ponadto wykonawca został zobowiązany m.in. do poprawy oznakowania poziomego na całym zakresie robót, poprawy humusowania zieleńcy z ponownym obsianiem trawą w miejscach, gdzie trawa nie wzeszła, czy naprawy uszkodzonych krawężników.

Poprawki na ul. Zdrojowej - 19.04.2018 · fot. pless.pl


Przypominamy, że całe zadanie polegało na przebudowie i budowie ciągów pieszych i rowerowych, przebudowie odwodnienia odcinka drogi wojewódzkiej DW939 i przebudowie zatoki autobusowej. Ponadto, wykonane zostało pobocze gruntowe i parking dla samochodów osobowych, a także przebudowane zostały m.in. odwodnienia drogi, istniejące zjazdy i oświetlenie drogowe.

Ulice Zdrojowa i Jeziorna po przebudowie - 13.12.2017
Ulice Zdrojowa i Jeziorna po przebudowie - 13.12.2017 · fot. BM / pless.pl


Wartą prawie 8,4 mln zł przebudowę ul. Zdrojowej w Pszczynie i Jeziornej w Goczałkowicach-Zdrojowej wykonywała firma M-SILNICE a.s. 3 mln zł na wykonanie tego zadania udało się pozyskać z Programu gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Resztę dołożyły samorządy realizujące inwestycję - powiat pszczyński, gmina Pszczyna i gmina Goczałkowice-Zdrój.Przebudowa ul. Zdrojowej i Jeziornej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa ul. Zdrojowej i Jeziornej" podaj

BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.