pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 września 2005
  • wyświetleń: 1847

Po miliony z Unii

W sierpniu i na początku września gmina Pszczyna złożyła kolejne wnioski do Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego o dofinansowanie inwestycji na lata 2005-2007. Ich wartość przekracza 45 mln zł. Największym i zarazem najdroższym projektem jest budowa wielofunkcyjnej hali sportowej w Pszczynie. Jej koszt wyniesie prawie 35 mln zł. Trzy czwarte tej sumy ma pochodzić z budżetu Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Procedura rozpatrzenia wniosków aplikacyjnych dofinansowywanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego obejmuje następujące etapy:
- Urząd Marszałkowski sprawdza kompletność wniosku i dokonuje jego weryfikacji pod względem formalnym;
- Panel Ekspertów ocenia jakość merytoryczną wniosku;
- Regionalny Komitet Sterujący rekomenduje wnioski Zarządowi Województwa;
- Zarząd Województwa, na podstawie rekomendacji Regionalnego Komitetu Sterującego, podejmuje w drodze uchwały decyzję o wyborze projektów;
- Urząd Wojewódzki sprawdza złożone wnioski pod względem formalno-prawnym, po czym wojewoda podpisuje z projektodawcą umowę dofinansowania projektu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
O tym, czy złożone wnioski zostaną zakwalifikowane do realizacji dowiemy się najwcześniej na przełomie października i listopada.


Więcej czytaj w Głosie Pszczyńskim.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.