pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2018
  • 18 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 32570

[ZDJĘCIA] W Łące przy ul. Przybosia znaleziono niebezpieczne substancje

We wtorek, 17 kwietnia około godziny 15.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pszczynie, wpłynęła informacja o niezidentyfikowanej substancji chemicznej wykopanej z ziemi podczas prac rekultywacyjnych w Łące przy ul. Przybosia.

Interwencja straży w Łące. Znaleziono materiały niebezpieczne - 17.04.2018 · fot. BM / pless.pl


Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów z JRG w Pszczynie, przystąpiono do zabezpieczania terenu wokół wykopu, wstępnego ustalania rodzaju substancji oraz określania skali zagrożenia dla środowiska oraz najbliższych zabudowań.

Interwencja straży w Łące. Znaleziono materiały niebezpieczne - 17.04.2018 · fot. KP PSP Pszczyna


Po dotarciu na teren akcji specjalistycznej grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego z JRG nr 1 w Bielsku-Białej oraz eksperta z zakresu chemii, rozpoczęto wyciąganie na powierzchnię znalezionych pojemników oraz ich identyfikację i segregację. Łącznie zabezpieczono kilkaset opakowań - głównie szklanych, w których znajdowało się kilkadziesiąt różnych związków chemicznych. Cały materiał został zebrany do specjalnych pojemników, dostarczonych przez firmę zajmującą się utylizacją odpadów niebezpiecznych.

Interwencja straży w Łące. Znaleziono materiały ni
Interwencja straży w Łące. Znaleziono materiały niebezpieczne - 17.04.2018 · fot. nadesłane przez Czytelnika


W strefie niebezpiecznej, ratownicy pracowali cały czas w lekkich ubraniach ochrony chemicznej Tychem-F oraz sprzęcie ochrony dróg oddechowych. W trakcie działań na bieżąco prowadzono dekontaminację ratowników i użytego sprzętu.W akcji, która została zakończona około 23.30, brało udział 5 zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pszczynie, 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Bielsku-Białej, ekspert z zakresu chemii, patrole KPP w Pszczynie, SM w Pszczynie, pracownicy WIOŚ oraz przedstawiciele UM w Pszczynie.

Miejsce zdarzenia

new, BM / pless.pl
źródło: KP PSP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.