Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 kwietnia 2018
  • 18 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 14958

Szpital: zgoda NFZ na cesję kontraktu dla powiatu lub rokowania

Dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, Jerzy Szafranowicz poinformował, że akceptuje wszelkie możliwe prawne rozwiązania, które doprowadzą do dalszego istnienia szpitala na terenie powiatu pszczyńskiego.

Informacja starosty pszczyńskiego w sprawie szpitala17 kwietnia doszło do spotkania powołanego przeze mnie zespołu ds. szpitala z dyrekcją Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Katowicach. Na spotkaniu dyrektor NFZ, Jerzy Szafranowicz poinformował, że NFZ akceptuje wszelkie możliwe prawnie rozwiązania, które doprowadzą do dalszego istnienia szpitala na terenie powiatu pszczyńskiego.

Ta decyzja dyrektora NFZ była dla nas kluczowa do podejmowania dalszych działań mających na celu przejęcie prowadzenia szpitala w Pszczynie przez jednostkę powiatową.

Dyrektor NFZ zadeklarował, że zgodzi się na cesję kontraktu dla powiatu, jednak pod warunkiem wyrażenia zgody również przez spółkę Centrum Dializa, która do końca czerwca - zgodnie z umową z NFZ - prowadzi szpital. Dyrektor NFZ zaznaczył także, że w przypadku cesji, wysokość kontraktu dla podmiotu, który w imieniu powiatu pszczyńskiego poprowadzi szpital, zostanie pomniejszona, ze względu na niewykonanie w pełni kontraktu przez spółkę Centrum Dializa w I półroczu.

Dlatego ustalono, że najbardziej prawdopodobną możliwością, w kierunku której będziemy zmierzać, jest przystąpienie powiatu do specjalnej procedury konkursowej - rokowań. Zgodnie z deklaracją NFZ - formuła rokowań gwarantuje zachowanie kontraktu dla szpitala w pełnej kwocie. Rozwiązanie to spowoduje także, że Szpital Powiatowy w Pszczynie znajdzie się poza siecią szpitali, a kontraktowanie odbywać się będzie w drodze konkursu. Otrzymaliśmy zapewnienie, że rokowania będą dotyczyć wszystkich dotychczasowych zakresów działania szpitala w Pszczynie. Jak zaznaczył dyrektor NFZ, w każdej możliwej formule przyznania kontraktu powiatowi, konieczne jest usunięcie nieprawidłowości, wskazanych w oświadczeniu o wypowiedzeniu umowy.

Jest duża szansa na to, że od 1 lipca szpital w Pszczynie będzie nadal funkcjonował już jako szpital powiatowy.

Cieszę się z wyników dzisiejszych rozmów. Naszym nadrzędnym celem jest dobro pacjentów, dlatego kontrakt obecnie realizowany w Szpitalu w Pszczynie nie może zostać rozdzielony na okoliczne szpitale.


Starosta pszczyński
Paweł Sadza

BM, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.