pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 18 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 2361

W Pawłowicach na ulicy Wyzwolenia przebudują przepust

Do końca września w ciągu ulicy Wyzwolenia w Pawłowicach przebudowany zostanie odcinek drogi oraz przepust na potoku Pawłówka. Zadanie o wartości prawie dwóch milionów złotych sfinansuje JSW S.A. na podstawie ugody zawartej z powiatem pszczyńskim.

Przepust na ul. Wyzwolenia w Pawłowicach - 04.2018 · fot. Powiat


Zadanie realizowane na ul. Wyzwolenia w Pawłowicach ma na celu przede wszystkim zabezpieczenie przepustu i odcinka drogi przed szkodami górniczymi oraz dostosowanie rzędnych do prognozowanych do 2020 roku wpływów eksploatacji górniczej. W ramach inwestycji istniejący przepust przebudowany zostanie na przepust z blach falistych. Ponadto, przebudowana zostanie nawierzchnia bitumiczna, wymieniona zostanie podbudowa oraz podniesiona niweleta jezdni na długości 140 metrów. W zakres robót wejdzie także remont nawierzchni bitumicznej na długości 215 metrów.

Przepust na ul. Wyzwolenia w Pawłowicach - 04.2018
16 kwietnia podpisana została umowa z wykonawcą zadania. · fot. Powiat


- Z powodu szkód górniczych w tym rejonie są duże problemy z osiadaniem terenu. Dzięki inwestycji poprawimy odwodnienie i naprawimy uszkodzoną nawierzchnię w okolicy przepustu. Wszystkie koszty związane z inwestycją pokryje JSW S.A. na podstawie ugody zawartej z powiatem pszczyńskim - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Wartość całego zadania to 1.937.585,19 zł. Zadanie wykona Firma Budowlana Q-BUD Janusz Kułach z siedzibą w Balinie. Na jego realizację ma czas do 28 września.

new / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.