Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 kwietnia 2018
  • 22 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 7180

Końcem maja rowery miejskie wrócą na ulice Pszczyny! Będą nowe stacje

Wiele wskazuje na to, że 30 maja uruchomiona zostanie wypożyczalnia rowerów miejskich! Podobnie jak w roku ubiegłym rowery do Pszczyny dostarczy firma Nextbike Polska.

rower, Pszczyński Rower Miejski, rynek
Pszczyński Rower Miejski · fot. UM Pszczyna


Postępowanie przetargowe na "Świadczenie kompleksowej usługi użyteczności publicznej pasażerskiego transportu rowerowego polegającego na umożliwieniu pobierania i zwrotu roweru w dowolnej stacji publicznego systemu rowerów miejskich w Pszczynie i Goczałkowicach-Zdroju (SRM)" prowadzone było dwukrotnie. Pierwszy przetarg został bowiem unieważniony ze względu na to, iż kwota zaproponowana przez operatorów przewyższała zaplanowany budżet na usługę. W drugim postępowaniu udział wzięła ta sama firma, tym razem jednak cena - 956.657,10 zł spełniła oczekiwania urzędu i to Nextbike Polska dostarczy rowery do Pszczyny. Zgodnie z zapowiedziami, system roweru miejskiego zostanie uruchomiony końcem maja.

rower, Pszczyński Rower Miejski, park
Pszczyński Rower Miejski · fot. UM Pszczyna


W tym roku mieszkańcy będą mieli większy wybór i więcej możliwości. W gminie Pszczyna stacje będą zlokalizowane w sześciu miejscach: na rynku, os. Piastów, os. Stara Wieś i os. Daszyńskiego, a także na dworcu PKP i przy Ośrodku Sportów Wodnych. Ponadto, dzięki współpracy z gminą Goczałkowice-Zdrój dwie stacje pojawią się na koronie zapory oraz w uzdrowisku.

- Myślę, że docelowo w kolejnych latach uda nam się poszerzyć tę ofertę tak, żeby ten rower był wszędzie - mówi burmistrz Dariusz Skrobol. - Jesteśmy jedyną gminą, która zaproponowała takie udogodnienia dla mieszkańców - z reguły użytkownicy mają bowiem bezpłatne pierwsze 10 lub 15 minut, natomiast my ze względu na to, żebyście mogli Państwo dojechać z jednej stacji do drugiej, zaproponowaliśmy 30 minut - dodaje.

pszczyński rower miejski, nextbike
Pszczyński Rower Miejski przy Ośrodku Sportów Wodnych · fot. BM / pless.pl


Każda ze stacji będzie wyposażona w 10 rowerów, 12 stojaków rowerowych oraz terminal z panelem informacyjnym i sterującym. W ramach usługi zostanie uruchomiony serwis internetowy z modułem rejestracji, logowania, mapą i aktualnościami.

new, BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.