Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 2004

Uroczystość nadania sztandaru Szkole Podstawowej 2 im. Jadwigi Śląskiej

W dniu 4 kwietnia byliśmy uczestnikami uroczystego nadania Sztandaru Szkole Podstawowej Nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie.

Uroczystość nadania sztandaru Szkole Podstawowej nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie - 04.04.2018 · fot. Katarzyna Grabowska, Michał Pala


Sztandar, to symbol honoru i godności. Dla szkoły ma znaczenie szczególne, to znak Polski, ale też naszej Małej Ojczyzny, przywiązania do najwyższych wartości. Wybrana data nie jest przypadkową, gdyż dokładnie 30 marca przypada Święto Szkoły. Obchodzimy już 106 rocznicę jej istnienia, bowiem Dwójka została oddana do użytku 30 marca 1912 r. Sztandar został poświęcony podczas uroczystej Mszy świętej, która odbyła się w kaplicy św. Jana Pawła II.

W dalszej części zaproszeni goście uczestniczyli w okolicznościowej akademii. Najważniejszym momentem uroczystości było nadanie Sztandaru Społeczności Szkoły. Poczet sztandarowy Rodziców, w imieniu fundatorów, uroczyście przekazał sztandar na ręce Dyrektora Szkoły. W dalszym etapie ceremonii Dyrektor oddała go pocztowi sztandarowemu uczniów. Po zakończeniu ceremonii przekazania, odbyło się pierwsze ślubowanie na nowy Sztandar. Tekst przysięgi wypowiedzieli przedstawiciele uczniów wszystkich klas. Uroczyste ślubowanie zamykało najważniejszą część uroczystości, jednak nie stanowiło jej końca. Nastąpiła krótka prezentacja okazałego Sztandaru.

Zebrani mogli zobaczyć jak wygląda jego awers i rewers. Kolejnym miłym akcentem była część artystyczna. Uczniowie za swoje występy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Następnie zabrali głos zaproszeni goście, którzy w swych wypowiedziach podkreślili wyjątkowy charakter tej uroczystości. Dyrektor szkoły przekazała podziękowanie dla wszystkich, którzy przygotowali uroczystość i zadbali o jej przebieg.

Wykorzystano fragmenty scenariusza uroczystości autorstwa p. Barbary Wagstyl.

Beata Hellwig

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.