Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2018
  • 16 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 6813

Rozpoczyna się kolejna duża inwestycja na powiatowych drogach

W poniedziałek, 16 kwietnia rozpocznie się pierwszy etap prac na ul. Wyzwolenia w gminie Suszec. Na realizację zadania powiatowi udało się pozyskać aż 3 mln dofinansowania z budżetu państwa.

Ul. Wyzwolenia w Suszcu, Kryrach i Mizerowie zosta
Ul. Wyzwolenia w Suszcu, Kryrach i Mizerowie zostanie przebudowana na odcinku 6,3 km · fot. PZD


Prace rozpoczną się w Suszcu i prowadzone będą w kierunku Kryr. Pierwszy etap będzie polegał na poszerzeniu jezdni do szerokości 6 m (korytowanie, uzupełnienie podbudowy kruszywem oraz podbudową bitumiczną). W związku z tym, ruch odbywać się będzie wahadłowo, a sterowany będzie sygnalizacją świetlną, czasową.

Całość zadania polega na przebudowie ponad 6-kilometrowego odcinka ul. Wyzwolenia w miejscowości Suszec, Kryry, Mizerów na odcinku od skrzyżowania z DW935 w Suszcu aż do skrzyżowania z ul. Uczniowską w Mizerowie. Remont obejmie m.in. przebudowę jezdni o szerokości 6 metrów, przebudowę i budowę chodników o szerokości 2 metrów wraz ze zjazdami (na długości prawie 2,5 km), przebudowę zatok autobusowych i wpustów deszczowych, a także wykonanie oznakowania poziomego i pionowego drogi.

Przebudowa kosztować będzie ponad 6,2 mln zł. Powiat pszczyński pozyskał na inwestycję 3 mln zł dofinansowania z Programu przebudowy gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Pozostałe środki zapewnią powiat - 1 mln 577 tys. zł oraz gmina Suszec - 1,7 mln zł.

Na realizację zadania, firma Drogród z Ćwiklic, ma czas do 9 listopada tego roku.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.