pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 5689

22-latek z Góry przekroczył prędkość o 58 km/h i stracił prawo jazdy

22-letni mieszkaniec Góry utracił prawo jazdy po tym jak przemierzał trasę pojazdem w terenie zabudowanym z prędkością 108 km/h. Policja przestrzega przed takim zachowaniem i wyjaśnia jakie sankcje grożą za brak odpowiedzialności za kierownicą.

TruCam, miernik, fotoradar, aparat, policja
Od stycznia policjanci z Pszczyny mają do dyspozycji miernik laserowy TruCam. Pomaga w wyłapaniu kierowców jadących z nadmierną prędkością. · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Młody kierowca wpadł w ręce policjantów pszczyńskiej drogówki, kiedy w terenie zabudowanych przekroczył dozwoloną "50" o przeszło sto procent. Pędził ul. Topolową w Górze z prędkością 108 km/h. Tłumaczył, że skusiła go nowa nawierzchnia drogi. Ostatecznie jego nonszalancja na drodze zakończyła się punktami karnymi, mandatem i utratą prawa jazdy na 3 miesiące.

Policjanci z Pszczyny informują, że wielokrotnie, odkąd weszły w życie nowe przepisy dotyczące dozwolonych prędkości w terenie zabudowanym, mundurowi pozbawiali niesfornych kierowców prawa jazdy. Niestety, z czasem w ich ręce wpadały również osoby, które odważyły się wsiąść "za kółko" pomimo 3-miesięcznego zakazu kierowania.

- W ustawie o kierujących pojazdami opisane są przesłanki administracyjnego zatrzymania prawa jazdy. Jedna z nich wskazuje przypadek rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h) oraz przewożenia nadmiernej liczby osób - ostrzega Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie. - W praktyce, ujawnienie takiego czynu każdorazowo skutkuje zatrzymaniem dokumentu prawa jazdy w trakcie prowadzonej kontroli drogowej i przesłaniem go do właściwego starosty, który - wydając decyzję administracyjną - formalnie zatrzyma ten dokument. Za pierwszym razem ten okres wynosi 3 miesiące. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w tym czasie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem jest zupełne cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami. W takich sytuacjach, jego przywrócenie jest obwarowane koniecznością spełnienia wszystkich wymagań stawianych osobie po raz pierwszy ubiegającej się o uprawnienie do kierowania - informują funkcjonariusze.

new / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.