pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 września 2005
  • wyświetleń: 1829

Na co do kina?

Na co do kina?


Na deszczową pogodę i chandrę, która dopada w takie dni dobre jest kino. A co można zobaczyć w dniu dzisiejszym (13 września) w naszym Kinie Wenus. Polecamy film, który powinni obejrzeć wszyscy: Karol – człowiek, który został papieżem, to o godz. 17.00. W naszych propozycjach również Rekin i Lava: przygoda w 3 D, który na ekranie kina już od 16 września. Poniżej przedstawiamy informacje o filmach dla zachęty. Życzymy miłych wrażeń.

A.O. / pless.pl

"Karol – człowiek, który został papieżem", reżyseria: Giacomo Batiatto, obsada: Piotr Adamczyk, Raoul Bova, Hristo Naumov Shopov, Lech Mackiewicz, Matt Craven, Olgierd Łukaszewicz i inni.
Film o życiu Karola Wojtyły – przyszłego Papieża odznacza się pokorą, z jaką potraktowano temat, prostotą i przejrzystością wizji twórczej, powściągliwością w wyrażaniu uwielbienia dla głównego bohatera oraz świadomością, jak mocno jego osobista historia życia jest powiązana z historią Polski. Z tej właśnie świadomości wypływa idea, aby osobowość i wewnętrzny rozwój przyszłego Papieża ukazać na tle dwóch totalitaryzmów, z którymi miał do czynienia i przeciwko którym nie wahał się przyjąć postawy, co na zawsze naznaczyło jego duszę. Opowieść o Karolu Wojtyle zaczyna się od tragicznego roku 1939, od inwazji Polski dokonanej najpierw przez wojska niemieckie, a potem przez Sowietów. Tłem wydarzeń powojennych są losy przyszłego Papieża w kraju rządzonym przez komunistyczne władze. Wykształcony i poważany, uczony, a zarazem ksiądz i duszpasterz, przyjaciel młodych, których przyciąga ku sobie bezinteresowną, pełną prostoty miłością i rzeczywistym świadectwem wiary, staje się niedocenianym, lecz niebezpiecznym przeciwnikiem komunistów. Ten film daje nam pełniejszy obraz korzeni tej niezwykłej osobowości, jaką jest Jan Paweł II i właśnie dlatego jest to dzieło szczególnej wagi. Dostarczy on głębokich przeżyć oraz wzbogaci w aspekcie ludzkim, intelektualnym i duchowym wszystkich jego widzów.

"Rekin i Lava: przygoda w 3D", reżyseria: Robert Rodriguez.

Familijny film przygodowy w polskiej wersji językowej. Zrealizowany w technice trójwymiarowej co oznacza, że podczas seansów widzowie będą musieli założyć specjalne okulary. Czasami zdarza się, że najbardziej niezwykli bohaterowie rodzą się w naszych marzeniach. Tak stało się w przypadku dziesięcioletniego Maxa zatracającego się w świecie własnej fantazji, do której ucieka przed codziennymi problemami z rodzicami, szkolnymi łobuzami i zupełnie pozbawionymi rozrywki kolejnymi wakacjami. Kiedy jednak Max odkrywa, że niesamowite postaci, pełne zwrotów akcji przygody i tajne moce powstałe w jego marzeniach, mogą być dużo bardziej realne, niż można byłoby to sobie wyobrazić, jego życie nabiera zawrotnego tempa. Teraz, Max musi wyruszyć z misją na Planetę Drool, gdzie Rekin - chłopak wychowywany przez rekiny - i Lava - wulkaniczna młoda dama ziejąca ogniem i lawą - żyją w niezwykłym świecie, w którym Pociąg Myśli może zawieźć cię do Krainy Mleka i Ciasteczek.

Kino Wenus

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.