pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 1785

Szkolenie "Komputer - internet - dziecko" dla policjantów i nauczycieli

Nauczyciele i policjanci spotkali się w pszczyńskim oddziale biblioteki pedagogicznej, żeby uzupełnić swoją wiedzę na temat wpływu elektroniki na emocje i rozwój dzieci, cyberprzemocy i towarzyszących temu zjawisk. Specjaliści z katowickiego ośrodka Metisu dzielili się swoją wiedzą z zakresu niebezpiecznych zachowań internautów, zasad bezpiecznego poruszania się w sieci i uzależnień młodych ludzi od wszechobecnych mediów elektronicznych.

Szkolenie "Komputer - internet - dziecko" dla policjantów i nauczycieli - 04.2018 · fot. KPP Pszczyna


W dobie elektronicznej manipulacji, działania cyberprzestępców wykorzystujących tego typu media stają się coraz bardziej powszechne. To, może wyrządzić wiele szkód zarówno w świecie wirtualnym, jak i życiu codziennym ofiary. Obecnie, ten rodzaj przestępczości dotyka wszystkie grupy wiekowe, chociaż szczególnie narażeni są na nią najmłodsi. Dlatego też, policjanci, nauczyciele i specjaliści z katowickiego ośrodka metodyczno- edukacyjnego kolejny raz podzielili się swoją wiedzą na ten temat i starali się wskazać najczęściej występujące i najbardziej zagrażające najmłodszym zagrożenia w sieci.

W trakcie spotkania, specjalistka z zakresu psychologii omówiła m.in. zagadnienie stalkingu, przykłady niebezpiecznych zachowań dzieci i młodzieży korzystających z mediów elektronicznych, a także związane z tym problemy: uzależnień, hazardu i przestępczości seksualnej. Przekazane pedagogom szkolnym, nauczycielom, a także policyjnemu profilaktykowi cenne wskazówki z pewnością ułatwią im rozpoznać niebezpieczne sytuacje i chronić dzieci przed zagrożeniami płynącymi z Internetu.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.