Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 3907

Policyjna akcja NURD w powiecie zakończyła się 23 mandatami

Policjanci podsumowali działania "NURD". Podczas poniedziałkowej akcji, która trwała do godziny 22.00 stróże prawa zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez niechronionych uczestników ruchu drogowego. Bacznie przyglądali się także zachowaniu kierowców w stosunku do pieszych.

Policja, radiowóz, samochód
Policyjna akcja NURD w powiecie pszczyńskim zakończyła się 23 mandatami. · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Akcja "NURD" trwała na drogach województwa śląskiego w poniedziałek w godzinach 06.00 do 22.00. Udział w niej wzięło 628 policjantów garnizonu śląskiego, którzy przyglądali się bacznie nie tylko zachowaniu pieszych, ale też zwracali uwagę na to, czy kierowcy nie łamią obowiązujących przepisów. Mundurowi interweniowali wobec pieszych uczestników ruchu 792 razy.

Najczęściej popełnianym przez nich wykroczeniem było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Jeżeli chodzi o zachowanie zmotoryzowanych, to stróże prawa podjęli czynności wobec 1121 kierowców. Zmotoryzowani najczęściej w sposób nieprawidłowy przejeżdżali przez przejścia dla pieszych, parkowali na chodnikach lub w pobliżu oznakowanych przejść dla pieszych. Z kolei jeżeli chodzi o rowerzystów, to najczęściej popełnianym przez nich wykroczeniem była jazda wzdłuż przejścia dla pieszych. Łącznie policjanci interweniowali wobec kierowców jednośladów 137 razy.

W powiecie pszczyńskim w ręce mundurowych wpadło 31 kierowców, którzy dopuścili się wykroczeń drogowych zagrażających bezpieczeństwu pieszych. Również rowerzyści nie stanęli na wysokości zadania, bo na 4 skontrolowanych 3 jechało swoim jednośladem po tzw. kielichu, a jeden bez wymaganego oświetlenia. Bilans zamknął się w 3 wnioskach o ukaranie do sądu i 23 mandatach karnych.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.