Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2018
  • 21 maja 2018
  • wyświetleń: 25183

ZDJĘCIA: Pszczyńska Noc Muzeów: mnóstwo atrakcji i odwiedzających

W sobotę w Pszczynie odbyła się Noc Muzeów. Impreza, która bardzo ciekawie się zapowiadała nie zawiodła. Nie zawiedli też mieszkańcy i turyści, którzy tłumnie przybyli na te wydarzenie. Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć.

Noc Muzeów w Pszczynie - 19.05.2018 · fot. Andrzej Grynpeter


Noc Muzeów to impreza kulturalna, polegająca na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury, w wybranym dniu, w godzinach nocnych. Organizatorzy przygotowują także specjalne atrakcje np. zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych, koncerty, poczęstunki, warsztaty, scenki rodzajowe itp. Zwiedzanie umożliwiane jest za symboliczną kwotę płaconą przy pierwszym wejściu lub za darmo.

W tym roku 19 maja w Pszczynie podczas Nocy Muzeów swoje drzwi otworzyło Muzeum Zamkowe, Stajnie Książęce, Skansen "Zagroda Wsi Pszczyńskiej", Muzeum Prasy Śląskiej im. W. Korfantego, Urząd Miejski, Muzeum Militarnych Dziejów Śląska, Kościół Ewangelicki oraz Kościół Adwentystów Dnia Siódmego. Była to niezwykła okazja, by w wyjątkowej atmosferze móc podziwiać te piękne miejsca.

W programie tegorocznej imprezy było nie tylko zwiedzanie, ale także ciekawe warsztaty. Uczestnicy mieli okazję samodzielnie tłoczyć druki na zabytkowych prasach, zapoznać się z działaniem wojskowego telefonu polowego czy zobaczyć jak działa młyn wodny. Niektórzy mieli okazję sprawdzić swoją odwagę przed strzygami i utopcami, a inni posłuchać historii Pszczyny z czasów I wojny światowej.

ups, BM, Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.