Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 kwietnia 2018
  • 13 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 14291

Będą mandaty za nieprawidłowe parkowanie w weekend w Pszczynie

W ostatnie weekendy Pszczyna boryka się z problemem samochodów zaparkowanych w niedozwolonych miejscach, między innymi w strefie zamieszkania na starówce lub na sąsiadujących z drogami parkowych alejkach. Straż miejska zapowiada mandaty.

Parkowanie samochodów na terenie parku
W niedzielę znaleźć wolne miejsce było tak ciężko, że wielu gości decydowało się na zaparkowanie pojazdu w Dzikim Parku, pomiędzy lokalem gastronomicznym a polem golfowym. · fot. nadesłane przez czytelnika


Pszczyna to bardzo często cel jednodniowych eskapad dla mieszkańców województwa śląskiego. Przy swoich walorach krajobrazowych i historycznych to wcale nikogo dziwić nie powinno. Słoneczna pogoda sprawiła, że w ostatnich tygodniach do naszego miasta na spacer przyjeżdża wielu turystów z całego województwa śląskiego. To, co z jednej strony cieszy, z drugiej staje się problemem, bowiem mieszkańcy i turyści, nie potrafiąc znaleźć miejsca na parkingach i pozostawiają samochody w miejscach niedozwolonych.

Tylko po tym weekendzie do naszej redakcji trafiło kilka wiadomości dotyczących niewłaściwego parkowania, czy to na uliczkach wokół rynku, czy w parku Dzika Promenada (na ścieżce do Pokazowej Zagrody Żubrów czy w sąsiedztwie pola golfowego).

Problem dostrzegają nie tylko mieszkańcy. Zwracają na niego uwagę również służby mundurowe. Tylko w miniony weekend (7-8 kwietnia) straż miejska zarejestrowała kilkadziesiąt wykroczeń. Najprawdopodobniej zakończą się one postępowaniami mandatowymi.

Na zebraniach sołeckich komendant zachęca mieszkańców, którym również zdarza się łamać przepisy, by przyjeżdżając w weekend do Pszczyny, samochody pozostawiali na przykład na parkingu przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, a stamtąd pieszo dotrzeć na starówkę. - Nie naciągniemy uliczek wokół rynku, ulicy Warownej. Proponuje nie wjeżdżać tutaj w weekend, jeżeli przyjeżdżacie państwo czy do parku, czy do Muzeum Zamkowego, czy na rynek, czy do punktów gastronomicznych - przekonywał w Studzionce.

Tak parkuje się w Pszczynie
Kierowcy pozostawiają również samochody na parkowej alejce - zdjęcie z marca. · fot. nadesłane przez czytelnika


Artur Krzyżaniak przy każdej okazji przypomina, że w strefie zamieszkania, a taką jest starówka obowiązują zasady. - Pieszy ma pierwszeństwo przed każdym pojazdem, czy idzie chodnikiem, czy ulicą. Pojazd może poruszać się z prędkością do 20 km/h. Dzieci w wieku 7 lat mogą przebywać bez opieki osoby dorosłej, bawić się, jeździć na wrotkach. Parkować należy tylko w miejscach wyznaczonych - wylicza.

Swoją prośbę komendant powtórzył w poniedziałek na zebraniu w Piasku. - Turyści mogą nie wiedzieć, że wjeżdżają na strefę, chociaż w Rybniku, Wodzisławiu i Katowicach też jest strefa i nie słuchamy tych tłumaczeń.

Artur Krzyżaniak dodaje, że postępowania mandatowe obejmą także mieszkańców gminy. - W tygodniu zwracacie Państwo uwagę na te znaki, nie parkujecie w tych miejscach. Niestety po weekendzie zaobserwowałem, że jakiś procent wezwań to dalej rejestracje SPS - powiedział w Piasku. - Cieszymy, że państwo znajdujecie czas, aby wypocząć, pochodzić po parku i rynku, pamiętajcie jednak o przepisach - apeluje.

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.