pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 9 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 2553

W Pawłowicach na 830-metrowym odcinku powstanie ścieżka rowerowa

W tym tygodniu w Pawłowicach wykonawcy robót przekazany zostanie teren pod trzeci etap budowy ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Wodzisławskiej. Prace potrwają do września.

ścieżka rowerowa wzdłuż ul. Zdrojowej i Jeziornej
W Pawłowicach na 830-metrowym odcinku powstanie ścieżka rowerowa. · fot. BM / pless.pl


W ramach trzeciego etapu prac na odcinku 830 metrów po stronie północnej, od ul. Kruczej do ul. Górniczej, powstanie ścieżka dla rowerów. Od ul. Kruczej do pierwszego wylotu z ul. Górniczej ścieżka będzie ciągiem pieszo-rowerowym (ciąg pieszy - 1,50 m, ścieżka rowerowa dwukierunkowa - 2,00 m) oddzielonym od jezdni pasem zieleni.

Na kolejnym odcinku ścieżka rowerowa pobiegnie przy istniejącym chodniku, a następnie - ze względu na ukształtowanie terenu - będzie od chodnika oddzielona pasem zieleni. W miejscu zatoki autobusowej ścieżka będzie biegła za peronem i wiatą przystankową. Natomiast po przeciwnej stronie ulicy powstanie dwumetrowy chodnik o długości ok. 300 m umożliwiający bezpiecznie przejście z przystanku Pawłowice Skrzyżowanie do stacji paliw Crab.

Wykonawcą robót jest firma P.H.U. "WEKER 02" z Jastrzębia-Zdroju. 6 kwietnia podpisano stosowną umowę z wykonawcą, a przekazanie terenu budowy odbędzie się w tym tygodniu przy udziale przedstawicieli powiatu pszczyńskiego, z uwagi na fakt, że ul. Wodzisławska jest drogą powiatową.

Wartość zadania wyniesie 470 tysięcy złotych, z czego 370 tysięcy pochodzi z budżetu gminy Pawłowice, a 100 tysięcy ze Starostwa Powiatowego. Prace zakończą się w połowie września.

Lokalizacja inwestycji:

new / pless.pl
źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.