pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 7 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 10427

Pani Klara Kozyra z Pszczyny skończyła 100 lat!

- Od tej pory lat będzie mi ubywać - powiedziała pani Klara Kozyra, rodowita pszczynianka, odbierając zasłużone gratulacje i życzenia kolejnych 100 lat życia od Dariusza Skrobola, burmistrza Pszczyny oraz Piotra Dobosza, dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS, którego jest świadczeniobiorczynią.

Klara Kozyra
Jubilatka w gronie gości · fot. KRUS Pszczyna


Obaj panowie odczytali także listy - burmistrz od premiera naszego rządu, Mateusza Morawieckiego, a dyrektor - od prezesa KRUS. Obecna była również kierowniczka pszczyńskiej Placówki Terenowej KRUS, Mirosława Wojciech. List prezesa Kasy, Adama Wojciecha Sekścińskiego, informował jednocześnie o decyzji przyznania jubilatce ustawowego dodatku dla osób, które osiągnęły ten piękny wiek. Comiesięczny dodatek do obecnie otrzymywanej emerytury jest przyznawany w myśl ustawowych przepisów od kilkudziesięciu lat. Pozwala zabezpieczyć jubilatom potrzebne usługi medyczne i opiekuńcze. Choć w tym drugim przypadku wydają się one być zbyteczne - panią Klarę na co dzień wspiera rodzina, dzięki czemu jubilatka przywitała gości w bardzo dobrej kondycji.

- Mama wciąż rozwiązuje krzyżówki przy pomocy specjalnego leksykonu. Jego stan zużycia jest najlepszym tego dowodem - opowiada pani Zofia Kozyra. - Jest religijna, zawsze była bardzo pracowita, a pracowała przez całe życie w swoim gospodarstwie. Dochody zapewniała ferma kurza i gospodarstwo. W Pszczynie mieszka prawie całe swoje życie.

Jubilatka zapytana standardowo o tajemnice długowieczności chwilę się zastanawiała: - Zawsze starałam się być dobra i uczciwa wobec innych, nie używałam papierosów i alkoholu, jadłam wszystko, dużo pracowałam.
Rodzina Kozyrów może pochwalić się genami długowieczności, 90-kilkulatkowie nie są rzadkością, jednak Pani Klara jest w niej pierwszą stulatką.

Jubilatka miała 3 dzieci, doczekała się 7 wnucząt i 5 prawnucząt.

new / pless.pl
źródło: KRUS Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.