Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 9177

[ZDJĘCIA] Dzień Otwarty w Powiatowym Zespole Szkół nr 2

Nabór do szkół ponadgimnazjalnych rusza w maju, dlatego już dziś warto przeszukać bogatą ofertę Powiatowego Zespołu Szkół nr 2, w której każdy znajdzie coś dla siebie. 5 kwietnia w PZS 2 odbył się Dzień Otwarty.

Dzień Otwarty w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 - 05.04.2018 · fot. Marlena Kolon


Dzień otwarty - czyli najlepszy sposób na poznanie placówki. Tylko tego dnia, witany serdecznie od samego wejścia, możesz na chwilę wejść do szkoły nie będąc jej uczniem. Jest to niewątpliwie cenne źródło informacji na temat oferowanych kierunków kształcenia, w tym - znalezienia takiego, który cię zainteresuje. To idealna okazja, żeby poczuć atmosferę szkoły, by sprawdzić lokalizację i dojazd.

Do Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 mieszczącego się przy ul. Szymanowskiego 12 przybyły rzesze gimnazjalistów, dla których uczniowie i nauczyciele przygotowali pakiet informacji o placówce. Mogli oni m.in. wziąć udział lekcji biologii oraz dziarsko poprowadzonej lekcji chemii, której tematem było "Wykrywanie związków organicznych w pokarmach". Ponadto przez grupę interwencyjną z Zakładu Karnego w Cieszynie przygotowany został pokaz sprzętu; dla fanów teleturniejów "Familiada" w języku angielskim; pokaz musztry, technik samoobrony oraz udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej przez klasy mundurowe; zajęcia prowadzone przez studentów animacji społeczno - kulturalnej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie.

Z największym zaangażowaniem uczniowie PZS2 chwalili się swoimi pracami zebranymi specjalnie na ten dzień. Gimnazjaliści mogli zajrzeć do pracowni gastronomicznych, w których oprócz słodkich przekąsek czekały na nich smakowe konkurs. W pracowniach informatycznych prezentowane były wykonane przez uczniów strony www, aplikacje, symulacje zaprojektowanych sieci komputerowych. Każdy, kto miał odwagę mógł spróbować swoich sił na strzelnicy.

Odwiedzający zwiedzali świeżo wyremontowane i wyposażone w nowoczesny sprzęt dydaktyczny sale lekcyjne znajdujące się w internacie. W ciągu ostatniego roku wyremontowane zostało zaplecze sanitarno-szatniowe pływalni, a w lutym do użytku oddano zupełnie nową saunę fińską.

Obecnie PZS 2 oferuje 19 kierunków kształcenia. - Powiatowy Zespół Szkół nr 2 jest szkołą stawiającą na wszechstronny rozwój młodzieży. Każdy może tu znaleźć coś dla siebie. Staramy się stwarzać szansę każdemu, kto chce solidnie pracować i zdobyć atrakcyjny zawód - mówi Piotr Cygan, dyrektor szkoły.

Oprócz wiedzy teoretycznej przekazywanej przez wysoko wykwalifikowaną kadrę, podstawą w ścieżce kariery naszych uczniów jest praktyka. Uczniowie mają możliwość odbywania praktyk w lokalnych i okolicznych firmach. Od 2008 roku placówka zrealizowała 11 projektów europejskich dla uczniów i nauczycieli. Dzięki tym projektom nasi uczniowie wyjeżdżają na miesięczną praktykę do takich państw Europy, jak Portugalia, Hiszpania, Niemcy, Czechy, Irlandia czy Włochy.

Wierzymy, że forma dnia otwartego dostarczyła Wam nie tylko dobrej zabawy, ale przede wszystkim była pomocą w podjęciu decyzji o wyborze szkoły. Trzymamy za Was kciuki podczas egzaminu i mamy nadzieję, że wielu z Was zasili nasze szeregi.

Więcej informacji o kierunkach na stronie www: pzs2pszczyna.pl/index.php

Marlena Kolon

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.