Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 kwietnia 2018
  • 8 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 12411

Uzdrowisko: oddział rehabilitacyjno-reumatologiczny bez kontraktu?

Działający od ponad pół wieku oddział rehabilitacyjno-reumatologiczny w Uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój może zostać bez kontraktu.

Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój, szpital
Oddział rehabilitacyjno-reumatologiczny w goczałkowickim Uzdrowisku zostanie bez kontraktu? · fot. Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój


Na ostatnim prezydium WRDS w Katowicach wicemarszałek Michał Gramatyka przedstawił sytuację finansową placówek medycznych, dla których organem prowadzącym jest Województwo Śląskie. 21 z 35 szpitali weszło do tak zwanej sieci podstawowego zabezpieczenia. Reszcie podmiotów pozostają kontrakty.

- I z tym mamy spory kłopot - mówi wicemarszałek Michał Gramatyka. - Narodowy Fundusz Zdrowia po prostu nie przewiduje kontraktowania niektórych oddziałów szpitalnych, co może mieć fatalne konsekwencje - dodaje.

Właśnie tak, bez kontraktu, śląski NFZ chce potraktować m.in. oddział rehabilitacyjno-reumatologiczny w Uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój, który powstał pół wieku temu, w pierwszej kolejności z myślą o górnikach. Czas oczekiwania tutaj na przyjęcie to ok. 1,5 roku. Obecnie w kolejce znajduje się 1025 osób.

Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój, szpital
Oddział rehabilitacyjno-reumatologiczny w goczałkowickim Uzdrowisku zostanie bez kontraktu? · fot. Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój


- Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi udało nam się aneksować z NFZ umowy do końca czerwca. Ale stanowisko NFZ jest nieprzejednane. Dla nich te dodatkowe 3 miesiące to czas, w którym powinniśmy przygotowywać procedurę likwidacji goczałkowickiego oddziału. Rzecz jasna zrobimy wszystko, co możliwe, by do takiej sytuacji nie dopuścić - przekonuje wicemarszałek Michał Gramatyka.

Sprawa ma być dyskutowana na najbliższym posiedzeniu WRDS - jeszcze w kwietniu. Zaproszenie na obrady otrzyma m.in. Minister Zdrowia, szef NFZ i dyrektor śląskiego oddziału NFZ.

BM / pless.pl, źródło: Urząd Marszałkowski

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.