Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 2568

Gmina złożyła wniosek na dotację na sprzęt dla strażaków z OSP

Gmina Goczałkowice-Zdrój wystąpiła o dotację w kwocie 43 tys. zł na zakup sprzętu koniecznego do udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu zdarzenia, w tym zestawu narzędzi hydraulicznych w postaci nożyc ratowniczych.

W marcu Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło nabór wniosków ze środków Funduszu Sprawiedliwości na zakup nowoczesnego, specjalistycznego sprzętu do ratowania życia i zdrowia ludzi, w tym toreb ratowniczych, defibrylatorów oraz innego rodzaju wyposażenia, z wyłączeniem pojazdów. O wsparcie mogą ubiegać się gminy i miasta na prawach powiatu. Za pośrednictwem tych samorządów sprzęt ratowniczy trafi do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Pula środków do wykorzystania dla woj. śląskiego wynosi 7,5 mln zł.

Zgodnie z harmonogramem naboru przyjętym przez Ministerstwo termin składania wniosków w woj. śląskim upłynął 30 marca. Rozstrzygnięcie oraz podpisanie umów o dofinansowanie zaplanowano do końca kwietnia.

Wniosek sporządzono w oparciu o zapotrzebowanie złożone przez naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej Tomasza Piszczka. Wymagany wkład własny gminy jest niewielki i wynosi 434 zł, tj. 1% wartości kosztorysowej zadania.

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.