Wiadomości
- 6 kwietnia 2018
- wyświetleń: 67344
Kto czeka na humanistów?
Materiał partnera:
Absolwenci kierunków humanistycznych niejednokrotnie stają się obiektem drwin i żartów. Powszechnie przyjmuje się, że po takich studiach nie można znaleźć dobrze płatnej pracy. Niektórzy wręcz twierdzą, że wybór takiego kierunku studiów od razu skazuje studenta na porażkę. Czy praca dla humanistów jest możliwa i osiągalna?
Kim w ogóle jest humanista?
Szczególną cechą takiej osoby jest wszechstronność, otwartość, komunikatywność i ciekawość świata. Humanista jest osobą bardzo elastyczną, która chce nieustannie się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności.
Odpowiednia praca dla humanistów
Oto kilka propozycji, gdzie takie osoby sprawdzą się najlepiej.
1. HR
Dzięki temu, że humaniści znają zachowania ludzi, potrafią z nimi rozmawiać, rozwiązywać ich problemy, idealnie sprawdzą się w branży HR.
2. Praca z klientem
Dzięki umiejętnościom werbalnym, otwartości na drugiego człowieka mogą zajmować się obsługą klienta. Warto wspomnieć, że nie tylko polskiego, ale również zagranicznego, ponieważ humaniści nierzadko bardzo dobrze posługują się językami obcymi.
3. Researcher i broker
Osoby, które ukończyły studia humanistyczne idealnie sprawdzą się w roli brokerów informacji czy researcherów. Ich praca polegałaby na wyszukiwaniu potrzebnych informacji na zlecenie klienta oraz ocenie ich przydatności.
4. Praca w mediach, marketingu
Nie powinniśmy zapominać o takich branżach, ponieważ to do nich humaniści są dobrze przygotowani. Takie zawody wymagają dużej pomysłowości, wszechstronności oraz lekkiego pióra.
Czym wyróżnia się humanista?
Humanistów wyróżnia to, że nie mają problemów ze zmianą branży czy zawodu. Dzięki ich wszechstronności i chęci nieustannego rozwijania się, otwierają się przed nimi nowe możliwości. Docenia się ich zdolności do zdobywania niezbędnych informacji i ich selekcji, a także umiejętności analizowania i wyciągania wniosków. Takie osoby nie mają problemów z wystąpieniami publicznymi, wypowiedziami pisemnymi.