pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 8762

Pijana matka opiekowała się rocznym dzieckiem

Roczne dziecko i kompletnie pijana rodzicielka - to obraz, który zastali pszczyńscy policjanci podczas ostatniej interwencji w jednym z mieszkań na terenie miasta. Już wkrótce nieodpowiedzialna matka będzie tłumaczyć się w sądzie. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo może grozić jej nawet do 5 lat więzienia.

W ten weekend mundurowi z pszczyńskiej komendy zostali wezwani na interwencję domową z udziałem rocznej dziewczynki. Decyzję o wezwaniu na miejsce policyjnego patrolu podjął ojciec dziecka, który postanowił odwiedzić swojego szkraba. Pomimo jego usilnych starań: pukania, dzwonienia, prób nawiązania kontaktu telefonicznego, nikt nie otwierał drzwi. To, i fakt wydobywających się od dłuższego czasu z środka niepokojących odgłosów, potęgowały tylko jego podejrzenia.

Obawiał się, że mogło dojść do zaniedbań w sprawowaniu opieki nad jego córką. Niestety zgłoszenie było uzasadnione, co potwierdzili przybyli na miejsce policjanci. Mundurowi zostali bowiem przywitani w drzwiach przez bełkoczącą lokatorkę. Okazało się, że kompletnie pijana kobieta miała pod swoją opieką roczną córkę.

Przeprowadzone badanie wskazało w jej organizmie ponad 2 promile alkoholu. Jeżeli zebrane materiały potwierdzą fakt narażenia dziewczynki na niebezpieczeństwo, 26- letnia pszczynianka będzie musiała liczyć się z konsekwencjami prawnymi. O sytuacji malucha już wkrótce zostanie powiadomiony sąd rodzinny.

- To kolejny przykład na to, że warto sięgnąć po słuchawkę i zadzwonić na policję, żeby nie doszło do nieszczęścia, którego ofiarą mogłoby paść bezbronne dziecko. Należy pamiętać, że obowiązujące w Polsce przepisy prawa karnego oraz prawa wykroczeń przewidują możliwość pociągnięcia rodziców lub opiekunów do odpowiedzialności za brak należytej opieki nad dzieckiem, którego skutkiem może być narażenie go na niebezpieczeństwo - informuje Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie.

new / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.