pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 marca 2018
  • 4 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 29870

[WIDEO] Konferencja PiS ws. szpitala bez przedstawicieli NFZ i UW

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

W poświąteczny wtorek Prawo i Sprawiedliwość zwołało konferencję prasową poświęconą tematowi szpitala w Pszczynie. Spotkanie, w którym wzięli udział parlamentarzyści i samorządowcy PiS odbyło się w biurze poselskim przy ulicy Warownej. Wbrew zapowiedziom organizatorów na konferencji nie pojawili się przedstawiciele NFZ: dyrektor śląskiego oddziału - Jerzy Szafranowicz oraz dyrektor Wydziału Nadzoru nad Systemem Opieki Zdrowotnej w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim - Jolanta Czaplińska-Jaszczurowska.

Zapis relacji wideo z konferencji:

Loading...W konferencji udział wzięli posłowie Prawa i Sprawiedliwości: Stanisław Szwed (sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej), Jacek Falfus i Grzegorz Puda. Ponadto zapowiedziani Grzegorz Gaża (radny sejmiku wojewódzkiego) i radni powiatowi. Ponadto w budynku przy ulicy Warownej zjawiło się sporo mieszkańców zainteresowanych losem placówki.

Konferencja PiS ws. szpitala - 03.04.2018 · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Pierwotnie w spotkaniu mieli wziąć udział także Jerzy Szafranowicz (dyrektor Śląskiego OW NFZ) i Jolanta Czaplińska-Jaszczurowska (dyrektor Wydziału Nadzoru nad Systemem Opieki Zdrowotnej w ŚUW). Dopiero w odpowiedzi na pytania dziennikarzy organizatorzy usprawiedliwili nieobecność tych osób ze względu na inne obowiązki.

Konferencja PiS w sprawie szpitala w pszczynie
Konferencja PiS ws. szpitala bez przedstawicieli NFZ i UW · fot. pless.pl


Wykaz uczestników przedstawiony kilka dni przed konferencją wskazywał, że na spotkaniu mieszkańcy, pacjenci oraz pracownicy usłyszą o kolejnych krokach, które będą podejmowane w sprawie przejęcia szpitala przez powiat pszczyński, a przede wszystkim o tym czy największa placówka zdrowia w naszym regionie będzie funkcjonować po 30 czerwca. Zamiast tego wypowiadający skupili się przede wszystkim na opisie dotychczasowych działań lub ich braku, atakując polityków Platformy Obywatelskiej oraz starostę Pawła Sadzę. Żadna z tych osób odpowiedzieć jednak nie mogła, albowiem na spotkanie organizowane przez Prawo i Sprawiedliwość nikt z zarządu powiatu pszczyńskiego nie został zaproszony.

Więcej informacji oraz komentarze po konferencji wkrótce.

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

BM, Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.