pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 31 marca 2018
  • 5 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 21564

Już 150 pracowników zadeklarowało gotowość do współpracy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

W piątek, 30 marca starostwo otrzymało list otwarty środowiska medycznego związanego ze szpitalem w Pszczynie. Z kolei od wtorku, 3 kwietnia do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęło 146 oświadczeń pracowników szpitala, deklarujących gotowość do podjęcia pracy w szpitalu prowadzonym przez jednostkę podległą powiatowi pszczyńskiemu.

szpital
Lekarze i pielęgniarki deklarują gotowość do współpracy · fot. pless.pl


- Mamy informacje od kolejnych grup pracowników, że podpisane oświadczenia zostaną do nas dostarczone w najbliższych dniach. To jednoznaczny sygnał, że wielu pracowników - mimo otrzymanych wypowiedzeń od spółki Centrum Dializa - nadal chce pracować w pszczyńskim szpitalu - mówi Marcela Grzywacz, rzecznik prasowy starostwa powiatowego.

W trudnej sytuacji, w jakiej znalazł się pszczyński szpital po wypowiedzeniu kontraktu spółce Centrum Dializa przez Narodowy Fundusz Zdrowia, powiat pszczyński robi wszystko, żeby nie doszło do zamknięcia placówki. - Wciąż czekamy na decyzję dyrektora Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Katowicach w sprawie cesji kontraktu na podmiot powiatowy. Naszym zdaniem to najlepsze z możliwych rozwiązań, bo dzięki niemu nie będzie konieczności zamykania szpitala i ewakuacji pacjentów. Z interpretacji Ministerstwa Zdrowia wynika, że nie ma przeszkód prawnych dla takiej formy przekazania kontraktu powiatowi pszczyńskiemu - informuje rzecznik prasowy starostwa powiatowego.

- Tuż po wypowiedzeniu przez NFZ kontraktu spółce Centrum Dializa, zwróciliśmy się do spółki z propozycją podpisania porozumienia, na mocy którego zapewnimy przejęcie wszystkich pracowników szpitala oraz przystąpimy do pilnego remontu nieużywanych pięter szpitala, na które od 1 lipca mogliby zostać przeniesieni pacjenci. Po tym czasie powiat przystąpi do gruntownego remontu dolnych pięter budynku - zapowiada Marcela Grzywacz.

List otwarty do Zarządu Powiatu Pszczyńskiego i Dyrekcji Śląskiego Oddziału Narodowego Funduszu ZdrowiaWażą się losy pszczyńskiego szpitala. Mamy świadomość zagrożenia jego istnienia. Trudno wyobrazić sobie bezpieczeństwo zdrowotne ponad 100 tysięcy mieszkańców powiatu pszczyńskiego bez placówki szpitalnej. Szukanie pomocy medycznej poza Pszczyną byłoby trudne dla wszystkich mieszkańców, ale najbardziej uderzyłoby w osoby niezamożne, niepełnosprawne, ciężko chore oraz ludzi w wieku podeszłym. Miarą człowieczeństwa w ogóle, a medycyny w szczególności jest wsparcie najsłabszych i najbardziej cierpiących.

Z nadzieją obserwujemy działania podejmowane przez starostę pszczyńskiego oraz zarząd i całą Radę Powiatu, prowadzącego do zapewnienia ciągłości funkcjonowania szpitala. W pełni je popieramy i ze swojej strony deklarujemy gotowość do współpracy w zakresie utworzenia dobrze działającego szpitala powiatowego, apelując jednocześnie do wszystkich obecnych i byłych pracowników szpitala o wsparcie.

Od ponad 150 lat, kolejno w szpitalu Joannitów, w willi Nassego, w Palais i wreszcie w obecnym budynku szpitalnym górującym nad miastem, kilkanaście pokoleń mieszkańców Ziemi Pszczyńskiej znajduje pomoc lekarską, pielęgniarską, położniczą i rehabilitacyjną. To ponad 50 tysięcy dni i ponad 50 tysięcy nocy, podczas których medycy trwają nieprzerwanie w gotowości do ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Zwracamy się z apelem o umożliwienie nam kontynuacji tej służby.


Anna Antes - anestezjolog
Mirosława Bogocz - neurolog
Monika Ćwierz-Haspert - pielęgniarka
Szymon Gomułka - internista
Katarzyna Jakut - internista
Małgorzata Karbownik - pielęgniarka
Marian Kuczia - chirurg
Marcin Leśniewski - ginekolog
Ewa Łach - położna
Michał Kolny - anestezjolog
Piotr Kurpas - ginekolog
Paweł Małecki - ortopeda
Krystian Polak - neonatolog
Krzysztof Polak - ginekolog
Magdalena Simka - pielęgniarka
Krzysztof Skowronek - chirurg
Ewa Szumczyk - pielęgniarka
Iwona Waleczek - pielęgniarka

Szpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.