pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 marca 2018
  • 2 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 15263

Powiat pszczyński rozwiązuje umowę dzierżawy szpitala w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

Powiat pszczyński rozwiązuje umowę dzierżawy szpitala w Pszczynie. Starostwo prosi pracowników o składanie oświadczeń o gotowości podjęcia pracy w szpitalu prowadzonym przez jednostkę powiatową.

szpital, korfantego, wodna wieża
Powiat pszczyński rozwiązuje umowę dzierżawy szpitala w Pszczynie! · fot. pless.pl


Informacja starosty pszczyńskiegoW związku z decyzją Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, powiat pszczyński rozwiązuje umowę dzierżawy szpitala w Pszczynie zawartą ze spółką Centrum Dializa z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia (do dnia 30 czerwca) - co jest zgodne z zapisami w umowie.

Od momentu wypowiedzenia przez NFZ kontraktu realizowanego przez spółkę Centrum Dializa w szpitalu w Pszczynie powołany przeze mnie zespół ds. szpitala spotkał się czterokrotnie z przedstawicielami Centrum Dializa Sp. z o.o. z Sosnowca.

Zaproponowaliśmy spółce zawarcie porozumienia, którego nadrzędnym celem jest zapewnienie funkcjonowania szpitala w Pszczynie, a tym samym dostępu do świadczeń leczniczych mieszkańcom powiatu pszczyńskiego.

W porozumieniu powiat oświadcza, że najpóźniej od 1 lipca planuje rozpocząć działalność leczniczą w szpitalu, a powołując się na zapisy umowy dzierżawy nieruchomości (par. 11 ust. 1), zapewni zatrudnienie pracowników szpitala przez wskazany przez powiat podmiot, stosownie do art. 23’ Kodeksu pracy. Powiat zapewnia też, że będzie podejmować działania polegające na niezwłocznym dokonaniu przygotowań szpitala do prowadzenia dalszej, nieprzerwanej działalności.

Przedstawiciele spółki Centrum Dializa zapowiedzieli, że w ciągu 14 dni odniosą się do przekazanych dokumentów (wypowiedzenia umowy dzierżawy oraz porozumienia).

W tym miejscu zwracam się do pracowników Szpitala w Pszczynie - poniżej znajdziecie Państwo do pobrania druk oświadczenia, w którym możecie zadeklarować gotowość podjęcia pracy w szpitalu prowadzonym przez jednostkę podległą powiatowi pszczyńskiemu. Przejęcie pracowników ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia ciągłości działalności leczniczej szpitala. Bardzo nam zależy, abyście Państwo nadal pracowali w szpitalu w Pszczynie. Oświadczenia należy składać w Starostwie Powiatowym w Pszczynie.

Ponownie wystąpiliśmy do Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia o przekazanie kontraktu na prowadzenie szpitala w formie cesji na podmiot powiatowy. Naszym zdaniem to najlepsza z możliwych forma przekazania kontraktu, dzięki której nie dojdzie do zamknięcia szpitala i ewakuacji pacjentów. Na wcześniejsze wystąpienia w tej sprawie, do tej pory nie otrzymaliśmy oficjalnej odpowiedzi, jednakże dyrektor Śląskiego NFZ zapewnił mnie o swojej woli współpracy. Przypomnę także, że otrzymaliśmy pismo z Ministerstwa Zdrowia, z którego wynika, że cesja kontraktu na podmiot powiatowy jest możliwa.


Starosta pszczyński
Paweł SadzaSzpital w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Szpital w Pszczynie" podaj

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.