pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 30 marca 2018
  • wyświetleń: 6677

Prognoza pogody na Wielkanoc. Nie mamy dobrych informacji...

Łowcy Burz Podbeskidzie przed świątecznym weekendem przygotowali szczegółową prognozę pogody na Wielkanoc. Okazuje się, że wbrew pierwotnym zapowiedziom, Święta nie będą tak ciepłe i słoneczne.

Wielkanoc 2013 pod śniegiem
Zajączek z Porąbki. Wielkanoc w 2013 roku · fot. Agnieszka i Klaudia


- Dynamiczna - jednym słowem można określić pogodę jaka panować będzie podczas nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Zaznaczamy, że trasa prognozowanego niżu, a także jego aktywność, może być inna co będzie skutkowało zmianami w prognozach. Faktyczne warunki i rodzaj opadów będzie zależny od głębokości i trajektorii układu niskiego ciśnienia. Tak naprawdę prognozujemy coś, co jeszcze nie powstało, więc nie ma szans w 100% określić pogody - informują Łowcy Burz Podbeskidzie.

Wielki Piątek, 30 marca
W ciągu dnia sporo słońca, zachmurzy się po południu, pod wieczór możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna na poziomie 10-12*C.

Wielka Sobota, 31 marca
Zachmurzenie umiarkowane/duże z lokalnymi rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna na poziomie 13-15*C. Po południu i wieczorem spodziewamy się dość silnych opadów deszczu. Szykuje się też znaczny spadek ciśnienia, więc meteopaci nie będą się czuli najlepiej.

Wielkanoc, 1 kwietnia
Na niebie sporo chmur, z których będzie padał deszcz. W górach już śnieg. Temperatura maksymalna 3-6*C, z biegiem dnia będzie spadać. Pod wieczór wzrośnie też prędkość wiatru - do 60km/h z zachodu.

Poniedziałek Wielkanocny, 2 kwietnia
To właśnie w nocy z niedzieli na poniedziałek i w poniedziałek rano możliwe są umiarkowane opady mokrego śniegu. Tutaj trajektoria niżu będzie miała duże znaczenie, także możliwe, że pojawi się zmiana warunków. Temperatura rano od 0 do +2*C, w ciągu dnia ociepli się do 4-5*C. W dalszym ciągu silny wiatr z zachodu.

Od wtorku spodziewane jest ocieplenie :)W piątek do południa pszczyński rynek skąpany był w słońcu. Szkoda, że tak nie będzie podczas Świąt. Na słońce trzeba czekać aż do wtorku.

Loading...


ab / pless.pl, źródło: Łowcy Burz Podbeskidzie

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.