pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 29 marca 2018
  • wyświetleń: 7244

Policjant jadąc na służbę zatrzymał studzieńczanina mającego 2,5‰

W drodze na służbę sierż. Marek Zieliński z tyskiej drogówki zauważył samochód jadący "wężykiem" po ulicach Pszczyny. Kierowca audi wykonywał niekontrolowane i niebezpieczne manewry. Tyski policjant bez wahania zatrzymał kierującego. Okazało się, że 46-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Sież. Marek Zieliński na co dzień pełni służbę w wydziale ruchu drogowego tyskiej komendy. W zeszłym tygodniu, jadąc do pracy przez Pszczynę, zauważył samochód marki Audi, którego kierujący jechał "wężykiem". Widząc niekontrolowane i niebezpieczne manewry na drodze, policjant od razu nabrał podejrzeń, że kierujący może być pod wpływem alkoholu. Bez wahania powiadomił mundurowych, którzy na tym terenie pełnili służbę, a sam udaremnił mężczyźnie dalszą jazdę.

Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 46-letni mieszkaniec Studzienic. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grożą mu nawet 2 lata więzienia. Niewykluczone, że zdecydowana reakcja tyskiego policjanta zapobiegła tragicznym skutkom, jakie mogły spotkać samego kierującego i innych użytkowników ruchu.

BM / pless.pl, źródło: KMP Tychy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.