pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 marca 2018
  • 30 marca 2018
  • wyświetleń: 7491

Pół miliona zł na nowe pawilony, ogrzewanie i miejsca postojowe

Pół miliona złotych otrzyma gmina Pszczyna na przebudowę Centrum Targowo-Usługowego. To kolejna inwestycja mająca na celu modernizację "Koszar Ułańskich". W marcu burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol podpisał w Urzędzie Marszałkowskim umowę o przyznanie dotacji.

targ, targowisko, koszary ułańskie
Gmina Pszczyna otrzymała pół miliona złotych dotacji na modernizację "Koszar Ułańskich" · fot. UM Pszczyna


Głównym celem jest poprawa konkurencyjności producentów rolnych oraz podniesienie standardu infrastruktury. Planowana inwestycja zakłada postawienie 25 niezależnych pawilonów mobilnych oraz utworzenie 35 miejsc postojowych. Dodatkowo 30 obiektów znajdujących się w lewym segmencie i nawie głównej zostanie wyposażonych w systemy grzewcze zasilane odnawialnymi źródłami energii.

- Podpisaliśmy umowę z marszałkiem województwa o dofinansowanie ze środków europejskich przeprowadzenia ostatniego etapu remontu całych "Koszar Ułańskich", tj. ogrzewania, a równolegle likwidacji nieestetycznych stoisk i wybudowanie eleganckich stanowisk, które będą całoroczne i uporządkowanie całego tego miejsca pod kątem parkingowym - informuje burmistrz Dariusz Skrobol. - Chcemy zwiększyć atrakcyjność oferty rolników, którzy zajmują się produkcją towarów rolno-spożywczych na terenie gminy Pszczyna. Dlatego co najmniej trzydzieści procent powierzchni przeznaczonych zostanie na taką właśnie sprzedaż - dodaje.

Przetarg na wykonawcę zadania rozpisany zostanie w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Środki pochodzą z programu "Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury", objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

BM / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.