pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 28 marca 2018
  • 29 marca 2018
  • wyświetleń: 7190

Rowerem miejskim dojedziemy z Pszczyny do Goczałkowic

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pszczyński Rower" podaj

Wiosną w Pszczynie znów pojawią się wypożyczalnie rowerów. Po tym, jak w ubiegłym roku miejskie jednoślady cieszyły się sporym powodzeniem wśród mieszkańców i turystów, zapadła decyzja, by powiększyć sieć o kolejne stacje, między innymi w Goczałkowicach-Zdroju. Start zaplanowano na maj.

rower, Pszczyński Rower Miejski, park
Dzięki Pszczyńskiemu Rowerowi Miejskiemu dojedziemy w tym roku również do Goczałkowic-Zdroju. · fot. UM Pszczyna


W minionym roku po raz pierwszy w Pszczynie mogliśmy wypożyczać miejskie rowery. Na terenie gminy zlokalizowano cztery stacje (trzy w mieście, jedna w Łące). Korzystali z nich przede wszystkim mieszkańcy, ale i nie brakowało turystów, którzy zapragnęli zwiedzać aktywnie okolicę. Jak pokazały statystyki, największa popularnością cieszyły się trasy pomiędzy osiedle Piastów a rynkiem oraz ze wspomnianego osiedla w kierunku dworca kolejowego. Chętnie wypożyczano także rowery na trasę z rynku na dworzec.

W tym roku mieszkańcy będą mieli większy wybór i więcej możliwości. W rozmowie z naszą redakcją zapowiada to burmistrz Dariusz Skrobol: - Rower w 2018 roku w Pszczynie będzie miał o wiele więcej stacji. Łącznie będzie ich sześc w gminie Pszczyna i dwie w gminie Goczałkowice. Będą one zlokalizowane w czterech miejscach tak jak w roku 2017, czyli: rynek, os. Piastów, dworzec PKP i Ośrodek Sportów Wodnych. Natomiast dodatkowe dwie stacje umieścimy na osiedlach Stara Wieś i Daszyńskiego.

Dzięki współpracy z gminą Goczałkowice-Zdrój dwie stacje pojawią się na koronie zapory oraz w uzdrowisku. - Dzięki temu mieszkańcy będą mogli poruszać się swobodnie po całej gminie i po okolicy - cieszy się burmistrz.

Radość jest także po stronie Goczałkowic. - Współpraca z sąsiednią gminą umożliwi klientom wypożyczenie roweru w dowolnej stacji na terenie jednej gminy i jego zwrot na terenie drugiej gminy, bez konieczności powrotu do miejsca, gdzie nastąpiło wypożyczenie. System wypożyczania rowerów będzie funkcjonował w sposób ciągły przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia, w tzw. sezonie rowerowym tj. w okresie maj-wrzesień, w latach 2018-2020 - tłumaczy Maria Ożarowska, sekretarz gminy.

Każda ze stacji będzie wyposażona w 10 rowerów, 12 stojaków rowerowych oraz terminal z panelem informacyjnym i sterującym. W ramach usługi zostanie uruchomiony serwis internetowy z modułem rejestracji, logowania, mapą i aktualnościami.

Niewykluczone, że operatorem rowerów miejskich zostanie firma, która organizuje także wypożyczanie jednośladów w Tychach. Jeśli tak się stanie, niewykluczone, że dzięki temu pszczynianie będą mogli korzystać z tej usługi na przykład podczas wyprawę w kierunku popularnych Paprocan.

Oskar Piecuch / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Pszczyński Rower

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Pszczyński Rower" podaj