pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 marca 2018
  • 23 marca 2018
  • wyświetleń: 7179

Goczałkowice też będa miały swoje centrum przesiadkowe?

Gmina Goczałkowice-Zdrój jest zainteresowana przejęciem od PKP działek w Uzdrowisku, w rejonie parku oraz ul. Parkowej na potrzeby centrum przesiadkowego.

Zdjęcia lotnicze 2013: Goczałowice-Zdrój
Goczałowice-Zdrój · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


W ramach inwestycji planuje się zagospodarowanie terenu przylegającego do linii kolejowej, zarówno od strony wschodniej, jak i zachodniej, w tym budowę dróg dojazdowych, miejsc postojowych, chodników oraz ścieżki rowerowej.

Pod koniec stycznia zlecono wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz wykonawczej. Zlecenie obejmuje również pozwolenie na realizacje inwestycji w trybie specustawy drogowej. Realizacja tych zamierzeń wiąże się z pozyskaniem środków unijnych w ramach obecnej perspektywy finansowej. Regulacja kwestii własnościowych z PKP wiąże się z tzw. gotowością projektu, którą gmina musi wykazać aplikując o środki finansowe.

15 marca w Urzędzie Gminy w Goczałkowicach odbyło się spotkanie na temat nabycia przez gminę nieruchomości na potrzeby budowy przyszłego centrum przesiadkowego w Goczałkowicach-Zdroju oraz dzierżawy budynku dworca kolejowego Goczałkowice przy ul. Szkolnej.

Dworzec Goczałkowice
Dworzec kolejowy w Goczałkowicach - gmina spotkała się z PKP w sprawie dzierżawy budynku. · fot. Google Street View


Ze strony PKP w spotkaniu uczestniczyli: Jarosław Padlowski - zastępca dyrektora ds. Obrotu Nieruchomościami PKP S.A. Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami w Katowicach oraz Ewa Wiśniewska - naczelnik Wydziału Współpracy z Samorządami PKP S.A. Gminę reprezentowały: wójt Gabriela Placha, sekretarz Maria Ożarowska oraz główny specjalista ds. gospodarowania nieruchomościami Gabriela Zipser.

- Ustalono, że PKP S.A. będzie kontynuowała prace związane z przygotowaniem nieruchomości do zbycia na rzecz gminy, przy czym konkretne decyzje co do warunków zbycia zostaną podjęte po uzyskaniu stosownych zgód i decyzji administracyjnych. Z kolei PKP jest zainteresowana przekazaniem gminie w formie dzierżawy, za odpłatnością, budynku dworca przy ul. Szkolnej celem zapewnienia poczekalni dla podróżnych oczekujących na połączenia kolejowe - informuje o przebiegu spotkania Maria Ożarowska.

- Mając na względzie oczekiwania Mieszkańców i zapotrzebowanie społeczne oraz aspekty wizerunkowe, wójt Gminy podtrzymała wolę nieodpłatnego nabycia budynku dworca na własność gminy, przedstawioną zarządowi Nieruchomości PKP S.A. w 2016r. Oprócz samego budynku gmina jest również zainteresowana przejęciem drogi wzdłuż torów kolejowych od ul. Szkolnej do ul. Wiślnej oraz łącznika pomiędzy ul. Szkolną a ul. Główną - dodaje sekretarz gminy.

Ostatecznie ustalono, że gmina sporządzi i przekaże PKP wstępną koncepcję zagospodarowania terenu, która to koncepcja posłuży PKP do wydzielenia działek i zlecenia podziałów geodezyjnych.

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.