pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 marca 2018
  • wyświetleń: 3873

W Goczałkowicach powstanie plac zabaw z tzw. zieloną klasą

Na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach-Zdroju stworzone zostanie miejsce wypoczynku wraz z placem zabaw.

W ramach inwestycji zostanie wykonany remont i rozbudowa istniejącego placu zabaw. Do dyspozycji dzieci i młodzieży będą nowe urządzenia edukacyjno-rekreacyjne oraz tzw. zielona klasa. Zakres prac obejmuje również remont nawierzchni chodnika wzdłuż istniejącego placu zabaw, wykonanie oświetlenia oraz monitoring. Jak informuje Urząd Gminy, miejsce rekreacji będzie ogólnodostępne.

- Całkowita wartość zadania wyniesie 430.588 zł. Na realizację tego zadania gmina otrzyma dotację w kwocie 120.909 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w ramach działania 19.2. "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego na społeczność" - informuje Maria Ożarowska, sekretarz gminy.

Roboty budowlane zaplanowano wstępnie na okres wakacyjny. Faktyczny termin rozpoczęcia robót jest uzależniony od weryfikacji dokumentów przez zarząd województwa i daty zawarcia umowy z Urzędem Marszałkowskim, ponieważ refundacji podlegają koszty kwalifikowalne poniesione od dnia, w którym została zawarta umowa dotacji.

new / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.