pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 marca 2018
  • wyświetleń: 7323

Siedmiu poszukiwanych za przestępstwa w rękach policji

W minionym tygodniu z pszczyńskiej listy poszukiwanych zniknęło aż 7 nazwisk. Osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości to najczęściej skazani na karę pozbawienia wolności albo stroniący od zapłaty grzywny ukarani, którzy dodatkowo próbują uniknąć odbycia kary zastępczej. Ostatecznie i tak niezgodna z prawem przeszłość każdego z poszukiwanych znajduje swój finał w więzieniu lub ewentualnie na druku potwierdzającym uregulowanie wskazanej w wyroku kwoty.

Podczas piątkowych działań w ręce pszczyńskich mundurowych wpadło 4 z nich. Dwóch zdołało uniknąć pobytu w areszcie śledczym, ponieważ ostatecznie uregulowali w całości figurującą na ich koncie karę grzywny, pozostali dwaj natomiast trafili przed oblicze prokuratora i do zakładu karnego. 43-latek za przemoc nad najbliższymi spędzi za kratkami najbliższe 10 miesięcy, a zatrzymany 30-latek, po wizycie u prokuratora, już wkrótce będzie musiał zmierzyć się z odpowiedzialnością karną za popełnione w przeszłości włamanie i inne przestępstwa.

Przeprowadzone kilka dni wcześniej policyjne działania również okazały się owocne, ponieważ z listy zniknęły 3 nazwiska. Wprawdzie w jednym przypadku poszukiwany mógł pochwalić się dowodem zapłaty, za to w następnym już, 47-latek zamiast uiszczenia grzywny za popełnione w przeszłości wykroczenie drogowe wybrał kilkudniowy pobyt w areszcie śledczym. Skazany za oszustwo 26-latek nie miał takiego wyboru, jak jego poprzednicy, dlatego też, tuż po zatrzymaniu przez kryminalnych, został odwieziony na 3 miesiące do zakładu karnego.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.