pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 marca 2018
  • wyświetleń: 3462

Wody Polskie szansą na remont Potoku Starowiejskiego?

1 stycznia 2018 roku na podstawie ustawy o prawie wodnym zostało utworzone Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. Radna Marcelina Leki i radny Ryszard Baron zwrócili się do burmistrza z interpelacją ws. Potoku Starowiejskiego, który według radnych mógłby zostać wyremontowany przez nową jednostkę.

Potok Starowiejski
Potok Starowiejski · fot. pless.pl


Radna Marcelina Leki od dłuższego czasu walczy o wyremontowanie koryta Potoku Starowiejskiego. W ubiegłym roku na wiosnę potok wylał, zalewając wiele posesji na ternie Starej Wsi.

- Potok Starowiejski od wielu lat jest zmorą dla mieszkańców osiedla Stara Wieś. Każde ulewne deszcze budzą strach i obawę przed zalaniem posesji czy domu. Ostatni remont potoku był w 2006 roku. Niestety okazało się, że niektóre przepusty są za małe, co powoduje piętrzenie wody i zalewanie domostw - poinformowała w interpelacji Marcelina Leki. Pod interpelacją podpisał się również radny Ryszard Baron.

Potok Starowiejski
Potok Starowiejski · fot. pless.pl


W piśmie do burmistrza Pszczyny radni zwrócili uwagę, że w 1 stycznia 2018 roku zostało powołane Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, które mogłoby pomóc w rozwiązaniu problemu. - Dlatego wnioskuje o rozpoczęcie procedur przejęcia Potoku Starowiejskiego przez Wody Polskie - dodała radna.

ab / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.