pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 marca 2018
  • wyświetleń: 4586

Sznupek, maskotka pszczyńskiej policji, ma nowy strój

Sznupek to ulubiony pluszowy policjant wszystkich dzieci. Nowy strój maskotki śląskiej policji trafił w ręce pszczyńskich mundurowych. Został oficjalnie przekazany podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Pszczynie.

sznupek
Sznupek na sesji Rady Miejskiej w Pszczynie · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Dariusz Skrobol zaznaczył, że jest przekonany, iż tak przyjazny maluchom policjant najlepiej trafi do ich świadomości i wpłynie przez to na poprawę ich bezpieczeństwa. Komendant, Piotr Sidzina dodał natomiast, że takie niekonwencjonalne metody pedagogiczne od lat odnoszą oczekiwany rezultat i w związku z tym, w imieniu wszystkich policjantów służących swoją wiedzą najmłodszym, serdecznie dziękuje.

Niektórzy śmieją się, że to najbardziej zapracowany policjant w powiecie. Z pewnością jest w tym dużo prawdy, bo każdego roku, w towarzystwie mundurowych, odwiedza niemalże każde przedszkole i szkołę. Dodatkowo, ma na swoim koncie liczne festyny i imprezy, choćby odbywający się w czerwcu "Dzień dziecka z mundurem".

Dowodem na to, że jest niezastąpiony, może być fakt jego dużego zużycia. Przekazany przeszło 10 lat temu policjantom z miejscowej komendy strój Sznupka nosi ślady tak dużego "przepracowania", że trzeba było zastąpić go nowym.

Tak właśnie się stało kilka dni temu, kiedy to na salę, gdzie odbywała się sesja rady miasta, weszła maskotka śląskiej policji. Wzbudziła dużo entuzjazmu wśród zgromadzonych osób. Widać, swoją obecnością porusza nie tylko dzieci. Prawda jest taka, że po tylu latach, każdy profilaktyk i dzielnicowy już wie, że pogadanka w szkole lub przedszkolu może być udana tylko wtedy, kiedy obecny jest na niej także Sznupek i każdy maluch ma możliwość zrobienia sobie z nim pamiątkowych zdjęć.

ab / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.