pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 marca 2018
  • 18 marca 2018
  • wyświetleń: 16380

[ZDJĘCIA] Czytelnicy wysyłają zdjęcia zniszczonych dróg na terenie gminy

- Jak żyć? - pyta nasza czytelniczka z Wisły Małej, która jest oburzona stanem ulicy Bobrów. - Gmina Pszczyna utrudnia życie mieszkańcom! - dodaje wzburzona Pani Beata.

Ulica Bobrów w Wiśle Małej - 15.03.2018 · fot. czytelniczka


Po zimie wiele dróg, nie tylko w gminie Pszczyna, wymaga doraźnego remontu. Taka sytuacja ma miejsce na ulicy Bobrów w Wiśle Małej. Droga w sołectwie na peryferiach gminy Pszczyna jest w tragicznym stanie, co dokumentują zdjęcia przesłane przez naszą czytelniczkę. Fotografie zostały wykonane 15 marca 2018 roku.

- Proszę spojrzeć, że droga jest w stanie niedopuszczalnym. Twierdzę, że taki wygląd ulicy Bobrów w Wiśle Małej mógłby być wtedy, gdy droga nie jest użytkowana. W naszym wypadku codziennie przejeżdżamy tą drogą, która z roku na rok utrudnia dojazd do pracy, do przedszkola z dziećmi i z powrotem. Nie wspomnę już o starszych osobach, które spokojnie pragną udać się na sumę do kościoła - twierdzi mieszkaniec ulicy.

Nasza czytelniczka dodaje, że choć zdjęcia na to wskazują, ulica Bobrów nie jest drogą rolniczą, a dojazdem do wielu posesji. - Owa droga nie była remontowana od 'X' lat, nikt nie raczy w nią zainwestować. Jak żyć? Pragnę zaznaczyć, że lepsza droga jest za moim domem, która jest przeznaczona tylko i wyłącznie do przejazdu maszyn rolniczych - zaznacza rozgoryczony mieszkaniec Wisły Małej.

Ulica Lipowa w Wiśle Wielkiej · fot. czytelniczka


Po publikacji artykułu otrzymaliśmy zdjęcia ulicy Lipowej w Wiśle Wielkiej. Mieszkanka tejże ulicy w komentarzu do fotografii tłumaczy, że przy ulicy Lipowej zamieszkuje kilkanaście rodzin z dziećmi.

- Pomimo licznych próśb włodarze naszej gminy nie zdecydowali się nam pomóc. Jest to droga, którą uczęszczamy do szkół i pracy. Warunki są fatalne. Choć zdjęcia tego nie przedstawiają jednodniowe opady deszczu zamieniają naszą ulicę w potok. Jesteśmy bezradni wobec zaistniałej sytuacji - informuje pani Barbara.

- Panie Burmistrzu! Gmina Pszczyna to nie tylko miasto Pszczyna. Na zebraniu tak pięknie opisywał Pan zrealizowane dotychczas projekty - dotyczące (niestety) głównie miasta. A co z pozostałymi miejscowościami? Czy jesteśmy gorsi? - pyta nasza czytelniczka.

ab / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.