pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 marca 2018
  • wyświetleń: 5013

Trzech nietrzeźwych kierowców jednego dnia na drogach powiatu

Tuż po weekendzie na drogi powiatu pszczyńskiego tylko w przeciągu jednego dnia wyjechało aż trzech nietrzeźwych kierowców.

Jako pierwszy do policyjnej kontroli został zatrzymany 29-letni mieszkaniec naszego powiatu. Kierował motorowerem. Wydmuchał prawie 2 promile. Wynik kolejnego kierowcy był podobny. Z tym, że tym razem mieszkaniec gminy Miedźna przemierzał drogi powiatu samochodem. Ostatni niesforny kierowca wpadł w ręce mundurowych kilka minut przed północą. Zdołał jednak uplasować się na pierwszym miejscu za sprawą ilości zabronionego alkoholu w organizmie. 48-latek z powiatu jędrzejowskiego kierował bowiem swoim masterem z wynikiem przekraczającym 2,5 promila.

- Podchodząc do sprawy czysto matematycznie należałoby rozpatrywać ich jako potencjalnych sprawców 3 wypadków drogowych. Przeliczając to natomiast na liczbę ofiar, zakładając bardzo optymistyczną wersję, należałoby wymienić 6 rannych, jeżeli w samochodach znajdowaliby się tylko kierowcy - wylicza asp. sztab. Karolina Błaszczyk, rzecznik prasowy policji. - Może warto poszerzyć grono osób podzielających myśl zasady "Nie reagujesz - akceptujesz" i nie obawiać się i zaalarmować zawczasu policję? - sugeruje.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.