pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 marca 2018
  • 14 marca 2018
  • wyświetleń: 44756

Zderzenie pociągu z samochodem w Piasku. Kierowca auta był nietrzeźwy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

Około godziny 14.30 na przejeździe niestrzeżonym w Piasku doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem relacji Katowice - Wisła Głębce. Kierujący samochodem opuścił pojazd o własnych siłach, został zabrany przez pogotowie do szpitala. Późniejsze badanie wykazało, że był nietrzeźwy.

Zderzenie pociągu z samochodem na przejeździe w Piasku - 13.03.2018 · fot. czytelnik Wojciech


Jak udało się dowiedzieć naszej redakcji, zdarzenie miało miejsce na przejeździe na ulicy Słonecznej. Kierujący prowadził samochód marki Toyota Yaris. Z pociągu ewakuowano 69 osób wraz z załogą. Żaden z pasażerów nie ucierpiał, podróż kontynuowali komunikacją zastępczą. Kierowca po badaniach szpitalnych opuścił placówkę medyczną.

Na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej, policja, pogotowie ratunkowe oraz pracownicy kolei. Ruch kolejowy odbywał się wahadłowo.

Zderzenie osobówki z pociągiem w Piasku - 13.03.2018 · fot. OSP Piasek


Wykonane na miejscu przez policjantów badanie stanu trzeźwości w przypadku maszynisty wypadło bez zarzutów, natomiast kierowca osobówki wydmuchał ponad pół promila. Jemu też pobrano krew do dalszych badań laboratoryjnych.

Miejsce zdarzenia:

new, sid / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj