pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 marca 2018
  • 15 marca 2018
  • wyświetleń: 8722

[ZDJĘCIA] Wycinka drzew na ulicy Słonecznej, wkrótce prace drogowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa ulicy Słonecznej i Dobrawy" podaj

Rozpoczęła się wycinka drzew na ulicy Słonecznej. To prace przygotowawcze do przebudowy jednej z najważniejszych arterii na osiedlu Kolonia Jasna.

Wycinka drzew wzdłuż ulicy Słonecznej w Pszczynie - 12.03.2018 · fot. Arkadiusz Gardiasz


W pierwszej kolejności wycięte zostały drzewa znajdują się na pasie zieleni oddzielającym jezdnie. Razem usuniętych w ramach inwestycji ma być 156 okazów drzew oraz 700 m kw. krzewów. Przed kilkoma dniami radny Arkadiusz Gardiasz z osiedla Kolonia Jasna złożył wniosek o stworzenie kompleksowego projektu zagospodarowania tego terenów zielonych, stanowiących ścieżkę nasadzeń zastępczych, rekompensacyjnych

Docelowo na ul. Słonecznej wykonana zostanie m.in. nowa konstrukcja dwóch jezdni o szerokości 5,5m każda, na którą składać się będzie pas ruchu o szerokości 3,0m oraz pas postojowy o szerokości 2,5m. Wzdłuż przedmiotowej ulicy zaprojektowano chodnik o szerokości 1,5m odsunięty od jezdni i rozdzielony pasem zieleni o szerokości 2,0m. Po drugiej stronie ścieżkę rowerową o szerokości 2,0m odsuniętą od jezdni o 0,75m oraz chodnik o szerokości 1,5m.

Wycinka drzew na ulicy Słonecznej
Wycinka drzew na ulicy Słonecznej - 15.03.2018 · fot. pless.pl


Inwestycja obejmuje także ul. Dobrawy, gdzie zaprojektowana jezdnia będzie miała szerokość 7,0m, po lewej stronie drogi zlokalizowano stanowiska postojowe dla samochodów osobowych oraz ciąg pieszo-rowerowy o szerokości 3,5 m odsunięty od stanowisk postojowych pasem zieleni o szerokości od 1,0 m do 3,75m przechodzący następnie w chodnik o szerokości 2,0m.

Odcinek trzeci całego przedsięwzięcia obejmuje część drogi przebiegającej od ul. Dobrawy do drogi wojewódzkiej nr 933. Długość drogi wynosi 0,1km Zaprojektowano jezdnię o szerokości 7,0m z obustronnymi poboczami o szerokości 0,8m ulepszonymi kostką betonową.

Wycinka drzew na ulicy Słonecznej
Wycinka drzew na ulicy Słonecznej - 15.03.2018 · fot. pless.pl


Prace wykona Przedsiębiorstwo Budowy Dróg "Drogopol" z Katowic. Na ich realizację Urząd Miejski przeznaczy 6.605.217,07 zł. Planowany termin zakończenia wszystkich prac to wrzesień 2019 r.

Projekty przebudowy ulicy Słonecznej i Dobrawy w PszczynieDo pobrania: Projekt przebudowy ul. Słonecznej w Pszczynie

Do pobrania: Projekt przebudowy ul. Dobrawy w Pszczynie wraz ze skrzyżowaniem

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Przebudowa ulicy Słonecznej i Dobrawy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Przebudowa ulicy Słonecznej i Dobrawy" podaj