pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 17 marca 2018
  • 18 marca 2018
  • wyświetleń: 3816

W Pszczynie powstanie salon groomerski dla psów i kotów

Artykuł sponsorowany:

Lada dzień w Pszczynie przy ulicy Dworcowej 12 otwarty zostanie salon groomerski, czyli salon fryzjerski dla naszych pupili. Zapraszamy z psami i kotami! Mamy dla Was również garść cennych porad związanych ze zwierzętami.

Zoolandia


Określenie "grooming" słyszał zapewne każdy właściciel psa lub kota. Pochodzi ono od angielskiego wyrazu "groom", czyli "pielęgnować" i związane jest z usługą fryzjerską dla zwierząt. To zawód znany w wielu krajach świata, a w Polsce właśnie bardzo prężnie zaczął się rozwijać.

Zawodowi groomerzy nie tylko przycinają sierść psów i kotów różnych ras, ale zajmują się często także trymowaniem, myciem, pielęgnacją, czyszczeniem uszu, usuwaniem insektów i wieloma innymi zabiegami. Istnieją specjalne przyrządy do pielęgnacji sierści różnych ras. Psi fryzjer musi być spokojny i opanowany. Przede wszystkim powinna być to osoba, która kocha zwierzęta, a praca z nimi to jego pasja.

Teraz, gdy aura za oknem zmienia się z zimowej na wiosenną, zwierzęta na wolności same zrzucają zimową szatę. Nie inaczej jest z naszymi domowymi pupilami, ale często jest tak, że właściciel psa lub kota jest zmuszony pomóc mu zrzucić starą, zimową sierść. Ważne jest to chociażby z powodu dbałości o czystość w mieszkaniu, zwłaszcza jeśli pies przebywa z nami każdego dnia. Warto jednak wiedzieć, że i psy podwórkowe wymagają takich zabiegów i naszej pomocy w tej kwestii.

Zima niestety zwykle pozostawia po sobie spore spustoszenie w psiej sierści. Jest ona matowa, osłabiona, podszerstek wypada garściami, a wyczesywanie się nie kończy. Dlatego zabiegi pielęgnacyjne psów po zimie są konieczne.

W najzimniejsze miesiące większość właścicieli nie kąpie swoich pupili zbyt często z obawy przed przeziębieniami oraz innymi infekcjami, które nie omijają także naszych czworonogów. To nie do końca właściwy wybór. Zaprzestanie takich zabiegów prowadzi do sfilcowania sierści lub włosa, kończy się przesuszeniem skóry, co może prowadzić do infekcji i ogólnie złej kondycji szaty. A wystarczy zadbać, by nasz pupil po kąpieli wysechł w ciepłym i spokojnym miejscu, a wszystko będzie z nim w porządku.

Po takim zimowym zaniedbaniu jedynym słusznym wyjściem jest obcięcie pieska oraz kąpiel w odżywczych szamponach i odżywkach. Porządny salon groomerski dysponuje profesjonalną suszarką, która pozwoli wysuszyć porządnie psa, bez obawy przewiania.

Profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne psów po zimie to nie tylko strzyżenie. Bardzo ważne jest doprowadzenie do czystości okolicy brody, brzucha, odbytu i uszu. Skóra w tych miejscach bywa skołtuniona, zmechacona i posklejana. Istotne jest także skontrolowanie skóry, czy w żadnym miejscu nie jest podrażniona i zaczerwieniona.

Podczas zabiegu przeglądamy stan uszu, oczu, pazurów i zębów naszego pupila, chociaż przypominamy właścicielom, aby kontrolować przez cały czas. Zapraszamy także do naszych sklepów zoologicznych w Pszczynie (ul. Dworcowa 12 i ul. Dobrawy 34)! Oferujemy w nich specjalne preparaty do tego celu. Zaniedbana higiena psich uszu może przyczynić się do powstania w nich groźnego dla stanu zapalnego.

Pazurki u naszego pupila należy natomiast odpowiednio przyciąć, jeśli są zbyt długie. Jeśli nie potrafimy sobie z tym poradzić, to powinniśmy się z tym zgłosić do groomera, który pomoże w takim zabiegu.

Pamiętajmy, iż wiosenne stylizacje naszych pupili powinny cechować się umiarem, by nasz zwierzak nie ucierpiał na takiej wizycie, a czuł się zadbany, zrelaksowany i z przyjemnością przychodził na kolejne wizyty do zaufanego groomera.

---

Zoolandia - salon groomerski
Pszczyna, ul. Dworcowa 12

Zoolandia - sklep zoologiczny
Pszczyna, ul. Dworcowa 12
Pszczyna, ul. Dobrawy 34