pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 marca 2018
  • 12 marca 2018
  • wyświetleń: 10227

[ZDJĘCIA] Nowe przedszkole w budowie. Tak ma wyglądać elewacja

Widać pierwsze efekty prac nad budową nowego przedszkola na os. Piastów. Wybudowano już fundamenty budynku. Tymczasem przedstawiamy wizualizację elewacji placówki, w której miejsce znajdzie 150 dzieci.

wizualizacja przedszkola przy ul. M. Skłodowskiej
Tak będzie wyglądać elewacja nowego przedszkola na os. Piastów · fot. UM Pszczyna


W nowym obiekcie ulokowanych zostanie sześć oddziałów przedszkolnych, z maksymalną liczbą 150 miejsc. Budynek będzie jednokondygnacyjny. W strefie wejściowej znajdą się m.in. wiatrołap, wózkowania, a także szatnie dla dzieci. Zaplanowano część administracyjną oraz dydaktyczną. Jedna z sal przeznaczona zostanie na oddział integracyjny z dodatkowymi sanitariatami dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W przedszkolu znajdzie się zaplecze kuchenne przystosowane do wydawania żywności z cateringu oraz przygotowywania własnych śniadań i podwieczorków. Obiekt zaprojektowany został jednak w sposób umożliwiający w przyszłości rozbudowanie pomieszczeń związanych z żywieniem do pełnowymiarowej kuchni z niezbędnym zapleczem magazynowym.

Na zakończenie robót budowlanych wyznaczono nieprzekraczalny termin - 30 września. Wykonawcą jest Firma Budowlano-Handlowa IGMAR Robert Kadłubicki z Czańca. Koszt inwestycji wynosi 4.034.400 zł.

fundamenty nowego przedszkola na os. Piastów
Fundamenty nowego przedszkola na os. Piastów - 03.2018 · fot. UM Pszczyna


- Zgodnie z przewidywaniami, największe inwestycje w oświacie przypadły na lata 2017-2018. Na rozbudowę przedszkoli w tym okresie przeznaczymy kwotę przekraczającą 10 mln zł. Robimy wszystko, żeby stworzyć optymalne warunki dla dzieci z naszej gminy, dlatego już dzisiaj planujemy kolejne inwestycje. Obiekt przy ul. Skłodowskiej to w obecnej kadencji czwarte wolnostojące przedszkole po Ćwiklicach, Porębie i Piasku. Łącznie przygotowaliśmy 645 nowych miejsc, budując nowe przedszkola lub przystosowując budynki szkolne do wymagań dzieci przedszkolnych - komentuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Budowa przedszkola przy ul. Skłodowskiej-Curie - 16.02.2018 · fot. BM / pless.pl


Przypominamy, że od 2016 roku został cofnięty obowiązek szkolny dla 6-latków, a od września 2017 roku gminy mają obowiązek zapewnienia miejsc w przedszkolach dla dzieci w wieku 3-6 lat, co spowodowało, że do przedszkoli uczęszczają obecnie cztery roczniki - około 2500 - dzieci. Decyzja o pozostawieniu sześciolatków w przedszkolach spowodowała, że oprócz inwestycji związanych - w związku z reformą oświaty - z dostosowaniem szkół, należało podjąć decyzje o rozbudowie i budowie przedszkoli.

Od września funkcjonuje w Porębie nowe przedszkole dla 50 przedszkolaków. Inwestycja zamknęła się kwotą 1.135.041 zł.

Przedszkole w Porębie - 04.09.2017
Przedszkole w Porębie - 04.09.2017 · fot. UM Pszczyna


W listopadzie otwarto nowe przedszkole w Piasku. Na budowę dużego przedszkola dla 175 dzieci w największym sołectwie gminy przeznaczono ponad 4.600.000 zł.

Otwarcie przedszkola w Piasku - 06.12.2017
Otwarcie przedszkola w Piasku - 06.12.2017 · fot. UM Pszczyna


W SP nr 4 przygotowywano projekt dostosowania szkoły do wymagań przedszkola. Wspomniany remont i przebudowa Zespołu Szkół na osiedlu Stara Wieś to także dość kosztowna inwestycja. Prace adaptacyjne wyceniono na ok. 900.000 zł.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.