pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 marca 2018
  • wyświetleń: 12508

[ZDJĘCIA] Dzień Otwarty w I LO im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj

Dzień Otwarty w I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie był okazją do zapoznania się z ofertą placówki oraz poznania uczniów i nauczycieli.

Dzień Otwarty w "Chrobrym" - 03.2018 · fot. Powiat


Uczniowie III klas gimnazjów stoją przed dylematem wyboru dalszej drogi kształcenia. Powiatowe szkoły ponadgimnazjalne organizują Dni Otwarte, podczas których można zapoznać się z ofertą edukacyjną. W środę, 7 marca Dzień Otwarty odbył się LO im. Bolesława Chrobrego. Do szkoły zlokalizowanej przy ul. 3 Maja w Pszczynie zawitali nie tylko gimnazjaliści z Pszczyny, ale także innych gmin powiatu pszczyńskiego, a także spoza jego granic.

Uczniowie liceum wcielili się w role przewodników i oprowadzali swoich młodszych kolegów po szkole. Przygotowali wiele atrakcji, m.in. escape room, gdzie poczynaniom gimnazjalistów przyglądali się Bolesław Chrobry i Stańczyk, pokazy z fizyki, chemii, ćwiczenia laboratoryjne z biologii, zagadki matematyczne oraz prezentacje w pracowniach językowych.

- Przed uczniami egzamin gimnazjalny, którego wynik jest bardzo ważny, bo żeby dostać się do wybranej klasy, trzeba mieć wysoką punktację. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą i lubią się uczyć. Nasi uczniowie osiągają bardzo dobre wyniki w nauce, czego potwierdzeniem są tarcze przyznawane dla najlepszych szkół ogólnokształcących w Polsce przez portal edukacyjny Perspektywy. W tym roku jesteśmy laureatem Srebrnej Tarczy - mówi Renata Dyrda, dyrektor LO im. Bolesława Chrobrego.

W pszczyńskim liceum stawia się na naukę języków obcych - na poziomach dostosowanych do umiejętności uczniów. W szkole można zdobyć certyfikat z j. angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Dobrze wyposażone pracownie, wykwalifikowana kadra pedagogiczna to kolejne atuty placówki. Na obecnych uczniów III klas gimnazjów czekać będą trzy klasy matematyczne (z rozszerzeniem od kl. I, wykładami pracowników naukowych, sejmikiem matematycznym); klasa biologiczna (obozy naukowe biologów, współpraca z pracownikami Wydziału Chemii i Biologii Uniwersytetu Śląskiego), klasa polonistyczno-medialna (wykłady pracowników naukowych Uniwersytetu Śląskiego, wyjazdy do radia i gazety, redagowanie gazetki szkolnej i prowadzenie szkolnego radiowęzła), klasa matematyczno-ekonomiczna (udział w konkursach ekonomicznych, wykłady pracowników naukowych, j. angielski w biznesie jako przedmiot uzupełniający) oraz klasa społeczno-prawnicza (spotkania z prawnikami z Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego, obóz naukowy humanistów). Szkoła organizuje wymiany uczniowskie we Francji, Holandii, Anglii, Irlandii oraz USA. Uczniowie zdają maturę z bardzo dobrymi wynikami.

Gimnazjaliści będą mogli zapoznać się także z ofertą pozostałych powiatowych szkół. Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie (była "Samochodówka") zaprasza na Dzień Otwarty we wtorek, 13 marca, natomiast Powiatowy Zespół Szkół nr 2 (była szkoła rolnicza) w czwartek, 5 kwietnia. Nabór do szkół ponadgimnazjalnych ruszy w maju.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego" podaj